Na stavebním veletrhu vyroste v přímém přenosu pasivní dům

Brno, 21. dubna 2012 (MEDIAFAX) - V úterý začnou na brněnském výstavišti Stavební veletrhy, v jednom z pavilonů mimo jiné vyroste i zcela nový pasivní dům. Informovali o tom pořadatelé veletrhů. "Pro letošní Stavební veletrh jsme přichystali zcela ojedinělý projekt, jehož cílem je ukázat, že se pasivní domy dají stavět rychle a za téměř stejné náklady jako běžné domy. Přímo na veletrhu v pavilonu V totiž během čtyř dnů postavíme plně funkční pasivní domek," přiblížil Jan Bárta, ředitel Centra pasivního domu.

pasivni_domek

"Stavět tu budeme i dílčí ukázkové zdi z různých konstrukčních materiálů vhodných pro nízkoenergetické a pasivní domy. Do projektu se zapojí také naši členové a další partneři, kteří budou mít na starost nejen samotnou realizaci, ale i odborný komentář pro diváky. Návštěvníci tak získají úplný přehled o tom, jak například osadit energeticky úsporná okna, nebo jakou vybrat izolaci," doplnil Bárta.

Hotovou stavbu chtějí pořadatelé vydražit na aukčním serveru, cena bude začínat od jedné koruny a novému majiteli bude sloužit jako rekreační domek nebo malá kancelář. Základem mobilního domku s plochou 3,5 x 7,5 metrů a výškou tři metry bude nosná konstrukce z prefabrikovaného systému Novatop. Buňka bude uvnitř členěna na obytnou část s kuchyňskou linkou a sociální zázemí. Nebude chybět ani systém řízeného větrání s rekuperací, který zajistí neustálý přísun čerstvého vzduchu a výrazně sníží náklady na vytápění. Ohřev teplé vody pak zajistí elektrický průtokový ohřívač a v případě extrémních mrazů bude připraven elektrický přímotop. Celý interiér bude v barvě smrkového dřeva, bytový architekt Marek Kindl proto zvolil nábytek na míru v kontrastní šedé barvě. Do té bude laděna jak kuchyňská linka s pracovní deskou, tak i modulový nábytek do jídelní i obývací části z vysoce kvalitního umělého ratanu.

pasivni_domek_pruh

Součástí doprovodného programů veletrhů bude také hned několik přednášek věnováno úsporám energií, energeticky úsporném stavěni i bydlení. Uskuteční se např. konference Budovy s téměř nulovou spotřebou energie, seminář Pasivní domy v teorii, praxi a životě, nebo konference Efektivní využití energie v budovách a komplexech budov. Na programu je seminář Inteligentní budovy či mezinárodní symposium Mosty 2012. V plánu jsou také ukázky protipovodňových opatření v bazénu před pavilonem Z nebo salon obchodních příležitostí Kontakt - Kontrakt 2012.

Mezinárodní stavební veletrh IBF a Mezinárodní veletrh technických zařízení budov SHK Brno se na brněnském výstavišti uskuteční 24. - 28. dubna 2012. Ve stejném termínu proběhne také Mezinárodní veletrh nábytku a interiérového designu Mobitex. Souběžně se konají i Mezinárodní veletrh komunálních technologií a služeb Urbis Technologie, Mezinárodní veletrh investičních příležitostí, podnikání a rozvoje v regionech Urbis Invest a Mezinárodní veletrh techniky pro tvorbu a ochranu životního prostředí Envi Brno. Končí však o den dříve, tedy 27. dubna.

Libor Popela, foto: Pasivní domek, Architektonická kancelář Křivka

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN