Stavební veletrhy navštívilo přes 80 tisíc lidí

Brno, 18. dubna 2011 (MEDIAFAX) - Letošní ročník tradičního Stavebního veletrhu, který skončil v sobotu, si na brněnském výstavišti nenechalo ujít více než 80 tisíc lidí. Uvedla to Dita Brančíková z pořádající společnosti Brněnské veletrhy a výstavy (BVV).

 

stavebni_veletrhy2

Stavebního veletrhu se letos účastnilo celkem 1078 firem z 24 zemí. Expozice zabraly plochu o rozloze přes 48 tisíc metrů čtverečních. Vystavovatelé tak letos využili celý pavilon P (deset tisíc metrů čtverečních), který nahradil dříve používané pavilony B, C, D, E. Dále byly obsazeny také pavilony A, F, V a všechny vhodné volné venkovní plochy. Mezi vystavovateli nechyběly kromě českých společností ani firmy například z Belgie, Dánska, Finska, Polska, Rakouska, Španělska či z USA nebo z Velké Británie.

 

"Zvýrazněnými tématy letošního ročníku Stavebních veletrhů Brno byla celosvětově atraktivní témata energeticky úsporného stavění, úspor energií, alternativních zdrojů energií a vytápění. Všechna témata byla rozvíjena pod společným souhrnným názvem Green Building. Energeticky úsporná řešení byla prezentována jak na stáncích jednotlivých vystavovatelů, tak i v odborném doprovodném programu, který připravily už tradičně odborné asociace a partneři veletrhu," uvedla Brančíková.

Komplex Stavebních veletrhů Brno 2011 a Mezinárodního veletrhu interiéru a bydlení Mobitex se uskutečnil na brněnském výstavišti v tradičním jarním termínu, od 12. do 16. dubna. V letošním roce byl nově doplněn o prezentaci investičních a inovačních příležitostí, a komunální technologie a služby - Mezinárodní veletrhy Urbis Invest a Technologie. Akce zahrnovaly i 16. mezinárodní stavební veletrh IBF a 12. mezinárodní veletrh technických zařízení budov SHK. Souběžně se Stavebními veletrhy Brno se uskutečnil také Mezinárodní veletrh investic, podnikání a rozvoje v regionech Urbis Invest a Mezinárodní veletrh komunálních technologií a služeb Urbis Technologie.

Filip Sušanka

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN