Brno letos na veletrhu nemovitostí nabídne rozšířenou expozici

Brno, 2. března 2011 - Jihomoravská metropole se na veletrhu MIPIM 2011 opět představí se samostatnou, letos rozšířenou expozicí o ploše 76 m2. Druhé největší město České republiky má jasnou představu, jak by měla vypadat jeho ekonomická budoucnost. Chce postavit prosperitu na znalostní ekonomice a perspektivních oborech s vyšší přidanou hodnotou, jakými jsou například biotechnologie, zejména biomedicína, medicínské přístroje a informační technologie.

Technologicky_park

To vše souvisí s potřebou vzdělané a kvalifikované pracovní síly a s vybudováním potřebné infrastruktury. Na veletrhu MIPIM Brno představí vědecko-výzkumné projekty Mezinárodního centra klinického výzkumu (FNUSA-ICRC) a Středoevropského technologického institutu (CEITEC). Brno se  nadále snaží o přilákání takových typů investic, jakými jsou centra sdílených strategických služeb s vyšší přidanou hodnotou (BPO - Business Process Outsourcing, BSS - Business Service Solution). Město má rovněž silnou tradici ve strojírenství  a elektrotechnice a profiluje se v oblasti  high-tech technologií. Výhodou je i vynikající dopravní dostupnost, která bude upevněna projektem Europoint Brno/Jižní centrum (přestavba železničního uzlu a výstavba nového rozvojového území). Brno se zároveň prezentuje jako perspektivní středoevropská lokalita s nabídkou investičních příležitostí v sektoru průmyslu a služeb, což dokládá právě projekt Europoint Brno/Jižní centrum a Český technologický park Brno (lehký high-tech průmysl a strategické služby). Město připravuje také projekt z oblasti kreativních průmyslů – Kreativní centrum Brno.

Významnou část expozice na veletrhu zaujme prezentace výjimečné funkcionalistické památky, vily Tugendhat, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. I letos Brno připravilo svou prezentaci ve spolupráci se společnostmi úspěšně působícími v jihomoravském regionu. Jako generální partneři se prezentují CTP, Jižní Centrum Brno, KPMG a advokátní kancelář HAVEL, HOLÁSEK & PARTNERS. Dalšími spoluvystavujícími společnostmi jsou Arch.Design, architektonická a inženýrská kancelář K4 a stavební společnost OHL ŽS.

V loňském roce Brno získalo významná ocenění v soutěži „European City of the Future 2010/11“, pořádané magazínem Financial Times. Město se umístilo na 1. místě v kategorii Eastern Europe FDI Strategy, dále v TOP 5 FDI Strategy Overall Europe a v TOP 10 měst Eastern Europe.

Město Brno chystá jako součást své prezentace na veletrhu MIPIM doprovodný program – recepci na stánku, která se bude konat pod záštitou brněnského primátora Romana Onderky ve středu 9. března od 15 hodin. V doprovodném programu nebude ani letos chybět ochutnávka jihomoravských vín.

U příležitosti veletrhu se každoročně udělují ceny MIPIM Awards za nejlepší světové stavby uplynulého roku. Vítězové MIPIM Awards budou vyhlášeni na galavečeru 10. března, kterým každoročně veletrh vrcholí.

Nejvýznamější projekty města Brna
Mezinárodní centrum klinického výzkumu (FNUSA-ICRC)
Středoevropský technologický institut (CEITEC)
Europoint Brno – železniční uzel a Jižní centrum
Český technologický park Brno
Kreativní centrum Brno
Vila Tugendhat


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...