OHL obnoví vodovodní potrubí na Manhattanu za 2,9 miliardy korun

Brno, 18. dubna 2012 (MEDIAFAX) - Brněnská stavební skupina OHL získala další významnou zakázku, obnoví vodovodní potrubí na Manhattanu v New Yorku celkem za 2,9 miliardy Kč. Jak ve středu zjistila agentura Mediafax, společnost o tom informovala v aktuálním vydání firemního zpravodaje. Jen několik měsíců po podepsání kontraktu na výměnu vodovodního potrubí mezi Brooklynem a ostrovem Staten Island získala skupina OHL další vodohospodářskou zakázku na území města New York.

vodovodni-potrubi

Projekt, který bude realizovat dceřiná společnost Judlau, zahrnuje instalaci 13 500 metrů nových vodovodních trubek. Celková investice dosáhne zhruba 2,9 mld. Kč. Výstavba nového potrubí na dalším z newyorských ostrovů Manhattanu bude probíhat v částech Upper West Side, Midtown West, West Village a Little Italy, kde žije značné množství obyvatel a doprava je silně koncentrovaná.

"Jedním z hlavních úskalí tedy bude minimalizování dopadu stavebních činností na veřejnost. Práce tak musí probíhat se zajištěním pěších vstupů do všech budov a zároveň s minimálním omezením dopravy a zásobování vodou," konstatovala společnost.

Libor Popela

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...