V Brně začne veletrh Amper, představí například trendy ve vývoji elektromobilů

Brno, 17. března 2012 (MEDIAFAX) – Na brněnském výstavišti začne v úterý veletrh elektrotechniky Amper. Představí se na něm přes 600 vystavovatelů, z toho 150 zahraničních firem z 21 zemí. Informovala o tom pořadatelská společnost Terinvest. Čistá výstavní plocha dosáhne 13 800 metrů čtverečních. Vystavovat přijedou firmy z elektrotechnických oborů – energetika, instalace, osvětlení, vodiče, a z oborů novějších – automatizace, komunikace a zabezpečení. Pořadatelská společnost připravila pro jubilejní 20. ročník veletrhu několik novinek.

peugeot_ion

Jednou z nich je Amper Career Day. Jde o setkání zástupců firem, odborných škol a studentů, které se uskuteční v pátek 23. března přímo na veletrhu, a to v přednáškových sálech haly P. Firmám akce nabízí příležitost pro navázání komunikace s budoucími zaměstnanci a školám zase prezentaci doktorského studia. Tento den je pro studenty připraveno zlevněné vstupné 50 Kč.

Pozornost pořadatelé letos věnují e-mobilitě, kde přímo na veletrhu proběhne další novinka letošního ročníku - soutěž a výstava - Elektromobil roku 2012. Akce je vyústěním stoupajícího trendu automobilek o ekologii a úsporná řešení v rámci osobní přepravy. Odborná komise bude na výstavišti v Brně hodnotit nejen automobil jako takový, ale také progresivní technologie, inovace a přínos v oblasti elektromobility. Nominované vozy Peugeot iOn, Opel Ampera, Nissan Leaf, Škoda Octavia green e-line, Mia electric, Smart electric drive, Mercedes Vito e-cell, EVR R7 Electric, Fisker Karma a Ford Focus electric se rekrutují od výrobců automobilů značek, které uvedli elektromobil na evropský trh. Návštěvníci veletrhu se mohou s nominovanými vozy nejen seznámit, ale také si je vyzkoušet.

V rámci veletrhu se uskuteční i tradiční soutěž o nejpřínosnější exponát veletrhu Zlatý Amper 2012. Do soutěže je přihlášeno 31 exponátů od 29 vystavovatelů. Mezinárodní veletrh elektrotechniky, elektroniky, automatizace a komunikace se na brněnském výstavišti uskuteční 20. až 23. března 2012.

Libor Popela, foto: Peugeot iON, peugeot.cz

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...