Elektrotechnici na MSV diskutovali o bezpečnosti, normách i elektromobilech

Brno, 7. října 2011 (MEDIAFAX) - V rámci mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV) v Brně se uskutečnilo i 19. celostátní setkání elektrotechniků, na akci jich dorazilo z celé ČR zhruba 350. Informoval o tom marketingový manažer veletrhu Jiří Erlebach.

MSV2010250

Cílem setkání bylo zprostředkovat informace o nových a připravovaných elektrotechnických normách v oblasti pravidel pro elektrotechniku v roce 2011. Debatovalo se však také o elektromobilech, uvádění nových elektrických zařízení do provozu a následném ověřování jejich bezpečnosti nebo o prevenci rizik u elektrických zařízení. Posluchačům přednášel mimo jiné i jeden z tvůrců norem Michal Kříž, Vincent Csirik z Úřadu pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví účastníky zase seznámil s výhledem do budoucích předpisů.

Člen představenstva Unie elektrotechniků ČR Zbyněk Urban hovořil o nezbytnosti preventivní údržby. Nedostatečná údržba, která se omezuje jen na opravné zásahy, může podle něj nejen zkrátit životnost zařízení, ale může být i příčinou úrazů, havárií nebo hmotných škod.

„Převážnou část života tráví většina z nás v práci, kde jsme v kontaktu s nejrůznějším technickým zařízením. Již proto by bezpečnost zařízení měla být naší prioritou,“ zdůraznil Urban.

V pořadí 53. Mezinárodní strojírenský veletrh se v Brně koná od 3. do 7. října 2011. Na akci vystavuje přibližně 1600 firem, jen za první dva dny veletrhu přišlo na výstaviště zhruba 25 000 návštěvníků. V roce 2010 přijelo na brněnské výstaviště vystavovat 1457 firem, jejich expozice zabraly plochu o rozloze přes 42 tisíc metrů čtverečních. Na výstaviště si tehdy našlo cestu více než 71 tisíc návštěvníků.

Libor Popela

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...