MSV: Na veletrhu se bude diskutovat o energetických projektech

Brno, 4. října 2011 (MEDIAFAX) - V rámci mezinárodního veletrhu (MSV) v Brně se v úterý uskuteční i konference „Projekty energetiky jako impuls pro export investičních celků“. Cílem akce je diskutovat o šancích českých a v Česku působících firem uplatnit se ve významných energetických projektech. Stranou tak nezůstane ani tendr na dostavbu Temelína a aktuálně probíhající tendry v zahraničí. Diskutovat se bude také o uplatnění českých firem při vývozu velkých investičních celků.

high-voltage

Jako první se svým odborným příspěvkem na téma „Podpora exportu velkých investičních celků ze strany MPO“ vystoupí ministr průmyslu a obchodu České republiky Martin Kocourek (ODS). Následovat bude vystoupení náměstka MPO Milana Hovorky, který představí nástroje ministerstva pro podporu exportu. Stanislav Kázecký, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy, zase vystoupí s příspěvkem na téma „Podíl českých dodavatelů na dostavbě 3. a 4. bloku JETE“.

Dále vystoupí např. generální ředitel společnosti Škoda JS Miroslav Fiala, prezident Národního strojírenského klastru Jan Světlík nebo ředitel Odboru elektroenergetiky MPO Roman Portužák.

53. Mezinárodní strojírenský veletrh se v Brně koná od 3. do 7. října 2011. Na akci vystavuje přibližně 1600 firem. V roce 2010 přijelo na brněnské výstaviště vystavovat 1457 firem, jejich expozice zabraly plochu o rozloze přes 42 tisíc metrů čtverečních. Na výstaviště si tehdy našlo cestu více než 71 tisíc návštěvníků.

Libor Popela

Související články:

Jaké příslušenství byste měli používat pro svůj vůz

Jako majitel vozidla víte, že je důležité udržovat vozidlo v dobrém stavu. Nejenže díky tomu váš vůz vypadá hezčí, ale také pomáhá udržovat jeho bezproblémový provoz. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je používání autopříslušenství.