Evropská unie dostane lekci z obnovitelných zdrojů energií, myslí si Nečas

Praha, 3. října 2011 (MEDIAFAX) - Česko dostalo z oblasti obnovitelných zdrojů energií lekci ze strany fotovoltaiky, Evropská unie dostane také lekci. Premiér Petr Nečas (ODS) to sdělil v pondělí na sněmu Svazu průmyslu a dopravy ČR v rámci strojírenského veletrhu v Brně (MSV).

energie_obnovitelna250

"Chceme vyváženou, energetické koncepci, která bude vycházet z našich konkrétních podmínek. Nechceme podléhat žádným módním vlivům a módám, aniž se jedná o ústup od jaderné energie nebo mytizování obnovitelných zdrojů energie jako plnohodnotné náhrady klasických zdrojů energie," sdělil Nečas.

"Na druhou stranu jsme si vědomi, že musíme reagovat na současnou situaci. Že je naprosto nezbytné diverzifikovat zdroje a přepravní trasy těch energetických komodit, které nejsou na našem území. Současně nemůžeme zvyšovat svoji energetickou závislost na zahraničí," doplnil.

Jak dále premiér uvedl, velmi problematické je oblast obnovitelných zdrojů energie. "To je něco, před čím bychom se měli být velmi na pozoru. Na druhé straně jsme tady limitováni závazky, které máme jako členové Evropské unie. To znamená zvýšit podíl obnovitelných zdrojů energie. Já chci zdůraznit, že my v tomto nebudeme nijak přehnaně ambiciózní. Po té lekci, kterou jsme obdrželi v poslední době například s fotovoltaikou je to dostatečně výmluvné. I v evropském měřítku mám za to, že i Evropská unie z hlediska obnovitelných zdrojů energie jisté lekce obdrží," konstatoval Nečas.

53. Mezinárodní strojírenský veletrh se v Brně koná od 3. do 7. října 2011. V roce 2010 přijelo na brněnské výstaviště vystavovat 1457 firem, jejich expozice zabraly plochu o rozloze přes 42 tisíc metrů čtverečních. Na výstaviště si tehdy našlo cestu více než 71 tisíc návštěvníků.

Libor Popela

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN