MSV: Konference odhalí, zda je elektromobilita alternativou budoucnosti

Brno, 3. října 2011 (MEDIAFAX) - V rámci doprovodného programu strojírenského veletrhu v Brně se v pondělí uskuteční konference E- Mobilita: vývoj a trendy 2011 – 2015. Zabývat se bude především otázkou, zda je elektromobilita alternativou budoucnosti.

high-voltage

Diskutovat se bude především o ekonomických, ekologických a vývojových trendech v elektromobilitě v České republice i v zahraničí a o eletromobilitě a jejím fenoménu v dopravě. Se svým příspěvkem vystoupí např. Tomáš Chmelík, který bude hovořit o pilotním projektu E-mobilita ČEZ. Petr Koláček zase ozřejmí pohled společnosti E.ON na danou problematiku. Na téma nové podmínky, skutečnosti a výzvy v procesu vývoje elektromobilů bude hovořit Petr Kristl ze Škoda Auto a František Hrdlička z ČVUT Praha zase nastíní možný vývoj elektromobility v letech 2012 až 2030.

Se studii „eMobility Landscape” – rozvoj e-mobility ve městech v roce 2020 seznámí účastníky konference odborníci z Kapsh Telematic Services. Projekt Bratislavská městská karta přiblíží obchodní manažer MasterCard Europe Slovensko Milan Laitl. Luděk Janík, vedoucí oddělení vodíkových technologií Ústavu jaderného výzkumu v Řeži, zase představí světový unikát – autobus s trihybridním pohonem.

O investicích do elektromobilů, o nákladech spojených s výrobou a jejich návratnosti bude hovořit Libor Kozubík, Managing Consultant, IBM Česká republika. Věnovat se bude především obchodním příležitostem, které jsou spojené s elektromobily, jejich technickým předpokladům, samotným finančním nákladům. Jakub Ditrich se pak bude zabývat problematikou dopravních prostředků na elektrický pohon zejména z hlediska využití potenciálu e-mobility. Odborníci z Masarykovy Univerzity v Brně se zase budou věnovat systému řízení spotřeby energie elektromobilu. Koncepty elektromobilů pak představí předseda Asociace elektromobilového průmyslu Jaromír Marušinec, který se s účastníky konference podělí také o zážitky ze čtyři tisíce kilometrů dlouhého závodu elektromobilů WAWE 2011.

Doprovodný program nabídne např. zkušební jízdy na elektrokolech ve spolupráci se společností ekolo.cz. Na výstavě návštěvníci budou moci spatřit a otestovat elektromobilní flotilu ČEZ, k vidění bude i elektromobilní Škoda Octavia.

Konference se 3. října 2011 bude konat od 13 do 18 hodin na Výstavišti 1, sál Press Center, Pavilon E. Je určená pracovníkům veřejné správy, dopravcům, logistikům, energetikům a dalším zájemcům o tento způsob dopravy.

53. Mezinárodní strojírenský veletrh se v Brně uskuteční od 3. do 7. října 2011. Návštěvníkům se představí přibližně 1600 firem, z toho třetina ze zahraničí. Společně s MSV proběhne také 6. ročník mezinárodního veletrhu Transport a Logistika, tato akce se koná jednou za dva roky. Přehlídky dopravních a logistických výrobků, technologií a služeb se zúčastní přibližně 120 firem.

V roce 2010 přijelo na strojírenský veletrh v Brně vystavovat 1457 firem, jejich expozice zabraly plochu o rozloze přes 42 tisíc metrů čtverečních. Na výstaviště si tehdy našlo cestu více než 71 tisíc návštěvníků.

Libor Popela

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Březen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF