Nejlepším městem pro podnikání v kraji je Slavkov

14. září 2011 - Srovnávací výzkum Město pro byznys, který již čtvrtým rokem vyhodnocuje podnikatelské prostředí v 227 obcích České republiky, vyhlásil města s nejlepšími podmínkami pro podnikatele Jihomoravského kraje. V konkurenci jednadvaceti hodnocených měst se nejlépe umístil Slavkov u Brna. Druhou příčku obsadily Hustopeče, na třetím místě skončily Židlochovice.

Mesto_byznysu

Stejně jako loni i letos byl Slavkov u Brna oceněn jako nejlepší město pro podnikání Jihomoravského kraje. První příčku obsadil zejména díky nejlepším výsledkům v oblasti cenových podmínek a pracovního trhu. V rámci cenových podmínek se hodnotila mimo jiné cena bytu, pozemku či výše poplatků uložených podnikatelům. Oblast pracovního trhu zahrnuje například míru nezaměstnanosti, výši průměrného platu či konkurenci na pracovním trhu.

„Naší konkurenční výhodou je stabilizované podnikatelské prostředí, které je tvořeno zajímavými firmami střední velikosti. Většina z nich dokonce velmi dobře obstála v předchozí krizi. Důležitým faktorem je taktéž dálniční dostupnost na Brno a Vyškov a v rámci kraje nízká nezaměstnanost,“ sdělil při přebírání ocenění tajemník Městského úřadu Slavkov u Brna Pavel Dvořák.

Mesto_byznysu2

Z loňského sdíleného sedmého až osmého místa se na letošní druhou příčku posunuly Hustopeče. Bodovaly v kategorii cenových podmínek a v průzkumu mezi podnikateli. Třetí příčku v Jihomoravském kraji obsadily Židlochovice. Město, které v loňském ročníku skončilo čtvrté, letos uspělo v oblastech pracovního trhu, podnikatelského prostředí a nejlépe ze všech měst Jihomoravského kraje bylo ohodnoceno v průzkumu mezi podnikateli.

Partner výzkumu Eurovia CS také ocenil město s nadprůměrnými výsledky v některé z dílčích kategorií. „Speciální ocenění za dobrý přístup veřejné správy udělujeme Kyjovu za vysoký počet městských strážníků a za vyrovnané hospodaření,“ informoval Martin Řehořek, ředitel závodu Morava jih Stavební skupiny Eurovia CS.

Vyhlášení celorepublikového žebříčku 227 obcí výzkumu Město pro byznys proběhne 24. listopadu v Praze.  Loni se nejlepším městem pro podnikání stal Písek, na druhém místě skončila Nová Paka a třetí příčku obsadil Prostějov.
Obce se ve výzkumu Město pro byznys hodnotí na základě padesáti kritérií rozdělených do šesti oblastí: podnikatelské prostředí, kvalita lokality, pracovní trh, kvalita veřejné správy, cenové podmínky a telefonický průzkum mezi podnikateli.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN