Na veletrzích módy Styl a Kabo vystavuje bezmála 600 značek

Brno, 22. srpna 2011 (MEDIAFAX) - Na brněnském výstavišti začaly v neděli veletrhy módy Styl a Kabo. Odborné veřejnosti se představuje 394 vystavovatelů z 18 zemí, kteří prezentují 594 značek.

bvv-styl-kaboindicka_moda250

Kromě tradičních zahraničních vystavovatelů ze Slovenska, Polska a Německa, Rakouska a Itálie se letos nebývale zvýšil zájem vystavovatelů z Portugalska a Řecka. Poprvé se v Brně objevili i vystavovatelé z Austrálie. Své zastoupení mají mimo jiné i Rusko, Litva, Srbsko, Francie, Španělsko, Švýcarsko a z exotických zemí Indie, Čína nebo Senegal.

"Největší pavilon brněnského výstaviště, pavilon P, tradičně patří veletrhu obuvi a koženého zboží Kabo. Vystavovatelé zde představují obuv, koženou galanterii a kožené doplňky," uvedl marketingový manažer akce Jaromír Krejčí.

Obuvnického veletrhu se účastní 116 vystavovatelů ze 13 zemí, kteří představí kolekce a modely 192 značek. Novinkou akce jsou tzv. virtuální přehlídky Kabo Premiere Collections, což je fotoprojekce aktuálních kolekcí obuvi a kabelek od vybraných firem. Bude hudbou podkreslená a poběží denně v Premium baru v pavilonu P od devíti do 16 hodin.

Celkem 278 vystavovatelů na veletrhu Styl nabídne a představí obchodníkům zboží od zhruba 402 různých značek konfekce. Veletrh pořadatelé umístili do dvou pavilonů. V pavilonu F se návštěvníci seznámí s nejnovějšími kolekcemi v oboru spodní prádlo, plavky a plážové oblečení, dále punčochové zboží, módní doplňky a nebude chybět ani bižuterie. V pavilonu V se stanou nejpočetněji zastoupenou skupinou firmy s dámskou a pánskou konfekcí, dále džínová móda a kojenecké a dětské oblečení. Nechybí ani těhotenské oblečení a branže - móda v nadměrných velikostech.

Mezinárodní veletrh módy Styl zpestří svou přítomností i dvě bývalé Miss ČR. Předváděcí tým modelek na přehlídkovém mole v pavilonu V doplní dvě významné osobnosti českého modelingu Eliška Bučková - vítězka soutěže Česká Miss pro rok 2008 a Renata Langmannová – vítězka soutěže Česká Miss pro rok 2006. Tyto známé modelky se před návštěvníky veletrhu objeví dvakrát denně, a to jak v přehlídkách Styl Show - přehlídkách klasické konfekce, tak i v přehlídkách návrhářů Top Styl Designer Men a Women.

Návštěvníci budou moci shlédnout i unikátní interaktivní výstavu "La Manufacture" aneb "jak vzniká dámská podprsenka od A-Z". Tato prezentace je svým obsahem unikát v rámci Evropy - představuje názorným způsobem složitý proces výroby dámského spodního prádla. Forma prezentace „krok za krokem“ podle pořadatelů pomůže obhájit výslednou cenu finálního produktu v konfrontaci s jinými, výrobně nesrovnatelně snadnějšími, textilními výrobky.

Nedílnou součástí veletrhů jsou v rámci doprovodného programu i odborné semináře, letos například "Novinky v ošetřování a údržbě obuvi a kožené galanterie". Také vyhlášení výsledků 5. ročníku soutěže mladých designérů obuvi a kožené galanterie o Cenu Nadace Jana Pivečky a vyhlášení výsledků soutěže Top Model - o nejlepší výrobek v obuvi. Dostane se i na předání ocenění "Česká kvalita" a "Žirafa" – zdravotně nezávadná dětská obuv.

Novinkou akce je tzv. mapa značek, kterou návštěvníci obdrží ke vstupence do areálu výstaviště. Jde o přehledné abecední uspořádání značek v jednotlivých pavilonech s vyznačenými odpočinkovými zónami, a to včetně doprovodného programu. K orientaci v pavilonech napomůže i barevné rozlišení jednotlivých branží barevnými koberci.

Letošní 38. mezinárodní veletrh módy Styl a 38. mezinárodní veletrh obuvi a koženého zboží Kabo se na brněnském výstavišti koná 21. - 23. srpna. Po celou dobu trvání mají veletrhy kontraktační charakter a vstup do areálu mají pouze obchodníci a odborná veřejnost na základě povinné registrace. Loni v srpnu (veletrhy se konají i v zimním únorovém termínu) na veletrzích vystavovalo celkem 310 firem, jejich expozice zabraly plochu o rozloze 6600 metrů čtverečních. Na výstaviště si tehdy našlo cestu více než 7000 odborných návštěvníků.

Libor Popela

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN