Veletrhy STYL a KABO promění Brno v město módy

Brno, 18. února 2016 - V pořadí již 47. veletrhy STYL a KABO od soboty 20. února na tři dny promění Brno v křižovatku módního průmyslu. Návštěvníci z řad odborné veřejnosti se mohou těšit na rozsáhlou nabídku novinek, které na prodejní pulty zamíří až za půl roku.

styl a kabo 2016

Kolekce oděvů, obuvi i doplňků připravené pro příští podzim a zimu budou v pavilonech P a F prezentovat firmy ze čtrnácti zemí, celkem se představí na 600 módních značek. Ryze českých výrobců bude vystavovat téměř sedm desítek a padesát firem své kolekce na brněnských veletrzích představí úplně poprvé.

Překvapením ročníku bude móda z Turecka, která se prezentuje ve velkém stylu a nabídne svěží obchodní příležitosti. Jde o vysoce kvalitní a zároveň velmi módní kolekce šesti výrobců nejen dámské a pánské, ale i dětské konfekce. Oděvní a textilní průmysl je jedním z nejdůležitějších odvětví v Turecku, zaměstnává téměř třetinu všech zaměstnanců v zemi.

„Pozornost si zaslouží také další nováčci, třeba německá rodinná firma ERFO, která se již od roku 1937 zaměřuje na kvalitní dámskou módu s atraktivním designem, nebo řecký výrobce luxusního dámského prádla Minerva. Z ukrajinského Charkova přijede společnost Magneet s kolekcí klobouků, čepic a doplňků. Do Brna se vracejí také zajímaví tuzemští vystavovatelé, například velkoobchod s dámskou konfekcí EWACO, pánská a dámská konfekce ŠOHAJKA nebo ze zahraničí dámská konfekce MARSELINI,“ uvedla Markéta Kamenická, PR manažerka z Veletrhů Brno.

Návštěvníci veletrhu STYL se mohou těšit i na tradiční účastníky. Silné zastoupení opět chystá Polsko a vůbec největší plochu již popáté obsazuje společnost Ptak Moda z polské Lodže - provozovatel největšího velkoobchodu s oděvy ve střední Evropě sdružující nabídku 250 polských výrobců a návrhářů. Chybět nebudou firmy jako Anita Moravia, Donet, Doppler CZ, Felina ČR, H&D, Jitex, Jopess fashion, Hegler Fashion, Pleas, Tonak a celá řada dalších.

Pavilon F zavoní kůží
Za novinkami a trendy v obuvi a kožené galanterii jezdí obchodníci dvakrát ročně do pavilonu F. I letos je tu čekají nové kolekce obuvi tradičně vystavujících společností a značek jako Ara Shoes, Caprice, Gabor, Geneze, Högl, Lanson, JG Shoes, Legero, Marco Tozzi, Protetika, Rieker, V + J obuv či Wortmann. Kabelky budou vystavovat mimo jiné firmy Arteddy, Axel Accessories, DOCA, Elega nebo Unidax.

„Zajímavou premiérou bude luxusní italská obuv NeroGiardini, která se vyrábí přímo v srdci obuvnického regionu Marche, se třemi miliony vyrobených párů za rok patří k nejvýznamnějším značkám obuvi v Itálii a je také partnerem pro obuv České Miss 2015 i 2016,“ přiblížila Kamenická.

Poprvé se představují i německé značky Salamander a Lurchi, Pauls boutique London a Gumbies z Velké Británie, Imunzi z Polska nebo Vener a Roveona z České republiky. Vystavovatelů obuvi ve srovnání s loňskem přibylo a hlavní loď pavilonu F je vyprodaná do posledního místa.

Živá móda na přehlídkách
Na veletrzích módy samozřejmě nesmějí chybět ani módní přehlídky. Přehlídkové molo v pavilonu P představí vždy třikrát denně kolekce dámské a pánské módy a také spodního a nočního prádla včetně punčochového zboží. Kontraktační módní přehlídky dámské a pánské módy STYL SHOW představí kolekce značek C´EST BEAU LA VIE, CAMP DAVID, DIANE LAURY, DOMENICA BENSO, MODĚVA, NEULA, SOCCX a TRAMONTANA.

V přehlídce spodního prádla, nočního prádla a punčochového zboží LINGERIE SHOW se návštěvníci mohou těšit na kolekce značek CONTURELLE BY FELINA, FELINA, HOTEX, MISS ROSY, PLEAS, SASSA, SCHIESSER a WERSO. Přehlídky se každý den pravidelně střídají, začátky jsou vždy v 10.30, 11.30 a 13.30 hodin.

V neděli 21. února nabídne veletrh STYL jedinečnou přehlídku LUXURY CUT. Představena bude retrospektivní kolekce originálů dámských glitrových šatů, které vytvořil slavný návrhář Oleg Cassini pro filmové a hudební hvězdy. Zářivou podívanou doplní luxusní modely nejnovějších kolekcí značek John Richmond a Corneliani, které jsou přivezeny přímo z Milana a v České republice se budou prezentovat poprvé. O příjemnou atmosféru se postará moderátor Leoš Mareš. Vstup je na pozvánky.

Trendový seminář poprvé na mole
Významnou přidanou hodnotou brněnského veletrhu je jediný trendový seminář v České republice pořádaný ve spolupráci s renomovaným zahraničním odborníkem. Kdo chce módu pro příští sezonu poznat skutečně podrobně, dozvědět se všechny detaily o trendech v dámském i pánském oblečení, doplňcích a obuvi, bude na správném místě.

„Analýzu stylů, tvarů, barev a látek, které budou hnacím motorem prodeje pro příští sezónu, představí všestranná odbornice na textilie a módu Ellen Haeser. Nizozemská návrhářka se v oboru pohybuje přes třicet let, pracovala pro značky jako Max Mara, Oilily, Desigual i mnoho dalších a trendy pro podzim a zimu 2016/2017 bude prezentovat také na exponátech z nových kolekcí vystavovatelů brněnského veletrhu,“ popsala Markéta Kamenická.  

Trendový seminář se navíc poprvé uskuteční hned dvakrát v sobotu a neděli vždy od 14 hodin, a to přímo na přehlídkovém mole, aby byl co nejblíže návštěvníkům i vystavovatelům. Seminář bude simultánně tlumočen do češtiny a v závěru je vyhrazen prostor na dotazy posluchačů.

SNAHA se vrací na české pulty
Česká obuvnická tradice stále žije a dokazuje to i tradiční značka SNAHA, která sází na kvalitu prověřenou sedmdesátiletou historií. Společnost z Jaroměře se na veletrhu KABO představí úplně poprvé a uvede zde na trh nově vyvinuté modely dámské páskové volnočasové celokožené obuvi.

“SNAHA je desetiletími prověřenou značku, která se nevzdává svého původního záměru vyrábět kvalitní kožené pohodlné boty s dlouhou životností. Chceme zákazníkům ukázat, že kvalita spojená se vkusným a moderním designem, který navazuje na tradici českého výrobce obuvi, je v porovnání s asijským dovozem markantní,“ řekl ředitel společnosti Radim Dvořák.

Původní výrobní družstvo SNAHA Jaroměř bylo založeno již v roce 1945, od začátku vyrábělo především z přírodní kůže a zákazníci si oblíbili hlavně trvanlivou zdravotní obuv. V posledních letech se těžiště produkce přesunulo směrem k bezpečnostním prostředkům, ale letos se SNAHA výrazným způsobem vrací k segmentu módní obuvi, což ukáže právě v Brně.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...