Veletrhy STYL a KABO představí módní trendy pro příští sezónu

Brno, 19. srpna 2014 - Na konci srpna se moravská metropole stane městem módy. Na brněnském výstavišti se totiž od neděle 24. do úterý 26. konají mezinárodní veletrhy módy STYL a KABO. Návštěvníky čekají nové kolekce téměř šesti set oděvních, textilních, obuvních a kožedělných značek, k tomu atraktivní módní přehlídky a odborný doprovodný program. Část vystavovatelů do Brna přijede poprvé nebo přiveze značky, které na našem trhu zatím nejsou.

veletrhy styl a kabo

K novinkám patří třeba značka Capuccino prezentovaná firmou Fashion CZ, značky Vanilia a Von Zeiten od společnosti Beck International nebo Aimée Vogue slovenské firmy Modemax. Extravagantní džínovou a mladou módu zase nabídne rumunská společnost Zara Design a její značka Foggy.

Silné zastoupení tradičně chystá Polsko. Po únorové premiéře se do Brna vrací Ptak Moda z polské Lodže - provozovatel největšího velkoobchodu s oděvy ve střední Evropě sdružující nabídku 250 polských výrobců a návrhářů. V sekci prádla bude mít premiéru polská společnost AB OVO Lingerie s novinkami značek jako Gossard, Shock Absorber nebo Pretty Polly. Opět nebudou chybět ani nováčci ze vzdálených a exotických zemí jako indická firma D.A. Groups nebo Taiwanská textilní asociace s nabídkou oděvních materiálů.

Veletrh STYL tradičně obsadí největší a nejmodernější pavilon P, kde návštěvníci najdou jak dámskou, pánskou a dětskou konfekci, tak prádlo, doplňky, bižuterii nebo textilní materiály. Sousední pavilon F bude patřit veletrhu KABO a novým trendům v obuvi a kožené galanterii.

styl a kabo moda brno 2014Živé trendy na molech
Čtyřikrát za den se po mole v pavilonu P projdou modelky, aby ukázaly to nejzajímavější z kolekcí vystavovatelů pro příští jaro a léto. Kontraktační přehlídky dámské a pánské módy STYL Show začínají vždy v 11 a 15 hodin a diváci uvidí trendy v podání značek Boja, Geisha, Moděva, Paul Brian, Sanu Babu, Tramontana, Vanilia a Von Zeiten.

Na přehlídky kolekcí plavek, plážového oblečení a doplňků BEACHWEAR Show se návštěvníci mohou podívat v neděli a v úterý v 10 hodin a v pondělí ve 13 hodin. Čekají je novinky značek Anita, Bruno Banani, Fashy, Ikab, Lisca a Schiesser. Přehlídky kolekcí spodního prádla, nočního prádla a punčochového zboží LINGERIE Show „Night & Day“ proběhnou v neděli a v úterý ve 13 hodin a v pondělí v 10 hodin.

Navíc se chystají také dvě speciální módní akce. V neděli v 16 hodin to bude přehlídka kolekce prádla Felina doplněná jabloneckou bižuterií a ve stejnou hodinu v pondělí se představí kolekce dámských společenských šatů českého návrháře Luďka Kellnera.

Prostor pro mladou autorskou módu
Kdo má rád změnu a originalitu, bude v pavilonu P na správném místě. Už potřetí se na veletrhu STYL otevírá Fresh Fashion zóna s nabídkou originální české alternativní módy a šperků. Pozornost jistě vzbudí například originální české dřevěné brýle Zew a zájemci o originální bižuterii a doplňky určitě nevynechají stánek značky Ilco se šperky a hodinami vyrobenými ze starých vinylových desek.

Česká novinka zvyšuje bezpečí
Za pozornost stojí i tradiční český vystavovatel STAP Vilémov, který na veletrhu představí bezpečnostní stuhy a popruhy smart ST®AP s vetkanými optickými vlákny. Patentovaná novinka byla vyvinuta ve spolupráci s Technickou Univerzitou v Liberci jako aktivní bezpečnostní prvek využitelný v mnoha oblastech včetně výroby pracovních a sportovních oděvů.

Stuhy s optickými vlákny jsou viditelné až na dva kilometry a také mimo zorný úhel automobilů v křižovatkách či zatáčkách, protože na rozdíl od reflexních materiálů nepotřebují nasvícení. Vyrábějí se jako paspule nebo šňůra a uživatel si může nastavit svoji vlastní intenzitu světla. Po odejmutí zdroje se výrobky s optickými vlákny mohou prát v pračce.

Eko sandály z Brazílie, boty, které voní, a deodorační prádlo
Poprvé v České republice, na veletrhu KABO v Brně, bude představena známá značka brazilské obuvi AMAZONAS, která přináší první recyklovatelné a biologicky rozložitelné sandály na světě. Jsou vyrobeny z přírodního latexu, pohodlné a originální, k vidění exkluzivně u společnosti TERM.

Na voňavou obuv zase sází společnost Bella Brutta se značkou Melissa, pro kterou navrhuje také Vivian Westwood. Na veletrhu uvede na trh její mladší sestru - značku dámské a dětské obuvi Mel, která je rovněž recyklovatelná, lehce ovoněná a krásně módní.  
Zajímavostí je i prezentace Shreddies, pohodlného prádla z bavlny a elastanu s obsahem aktivního uhlí, které dokonale filtruje všechny tělesné pachy z nadýmání, potu nebo inkontinence. Novinka zvyšující osobní komfort je k dostání v pánském i dámském provedení a na veletrhu STYL má premiéru na stánku společnosti DeoWear.

(red), foto: archív


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...