MU vyčlenila některé koleje pro turisty, přespat v Brně lze již za 80 korun

Brno, 27. července 2011 (MEDIAFAX) - Masarykova univerzita v Brně vyhradila v létě čtyři ze svých kolejí pro komerční ubytování prázdninových turistů a veřejnosti. Sdělila to mluvčí univerzity Tereza Fojtová s tím, že kapacity kolejního ubytování je jejich správa schopna přizpůsobit aktuálním požadavkům klientů.

koleje-kounicova250

"Pro letní ubytování jak studentů, tak i hostů máme otevřeny koleje ve Vinařské, Tvrdého, Kounicovu a bratří Žůrků v Komárově," vypočítala Fojtová.

V komplexu na Vinařské vyhradila univerzita blok A1 pro studentské a hotelové ubytování, blok A3 slouží během prázdnin především hotelovému bydlení. "Stejné kombinace studentských a hotelových pokojů nabízíme i na Kounicově a v Komárově, zatímco na kolejích v Tvrdého ulici převažují střídmé pokoje pro studenty," upřesnila Fojtová.

Nejluxusnější ubytování pro veřejnost nabízejí koleje v komplexu ve Vinařské v Pisárkách. Pronájem pokoje na deset dní tam vyjde od 3500 do 4200 korun. Studentské pokoje jsou pak na Vinařské k mání od 250 do 640 korun za noc.

Nejlevnější prázdninové bydlení naopak nabízejí koleje v Tvrdého ulici na Veveří v centru Brna - přenocování tam držitel studentské nebo učitelské YSIC karty pořídí už za osmdesát korun.

Jiří Nováček, foto - zdroj: SKM MU

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...