Brno bude patřit zemědělcům

Brno, 23. června 2011 (MEDIAFAX) - Na brněnském výstavišti ve čtvrtek začíná Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky. Jak sdělila marketingová manažerka výstavy Martina Kremlová, prezentovat se bude více než 400 vystavovatelů a chovatelů a rekordní počet hospodářských zvířat.

Krava3

Největší tuzemská výstava hospodářských zvířat v letošním roce je právě národní výstava v Brně, přivezeno bude rekordních více než 700 zvířat – skotu, ovcí, koz, prasat a koní. Na programu jsou přehlídky zvířat z nejlepších českých chovů, důležitá setkání odborníků nad aktuálními tématy českých zemědělců, ale i zábavná vystoupení. Vystavovatelé budou prezentovat také řadu krmiv, veterinárních přípravků, reprodukční techniku, technologie pro chov hospodářských zvířat, nebudou chybět ani zemědělské stroje.

V pavilonu „V“ a na venkovních plochách brněnského výstavního areálu najdou návštěvníci expozice celkem 175 firem ze 12 zemí. Největší expozici výstavy připravuje akciová společnost Navos, která zabezpečuje prodej a servis zemědělské techniky.

Slavnostní zahájení výstavy se uskuteční první den výstavy, tedy 23. června v pavilonu „F“, za přítomnosti zástupců ministerstva zemědělství ČR, Agrární komory ČR, Zemědělského svazu ČR, chovatelských svazů a zahraničních delegací. Na ceremoniálu, kterému předchází kočárový průvod, budou předány i zlaté medaile nejlepším exponátům výstavy.

Mimo expozic vystavovatelů jsou připraveny semináře strukturované do čtyř tematických pilířů. Zvýrazněna tentokrát bude problematika bioplynových transformací v bioplynových stanicích, o které vystavovatelé, potencionální investoři a odborná veřejnost projevují největší zájem.

První den výstavy patří chovatelům masného skotu. V rámci Národního šampionátu proběhne soutěžní přehlídka plemenných býků, po ní i přehlídka masného skotu podle jednotlivých plemen. Těch bude v Brně zastoupeno 16, návštěvníci tedy uvidí všechna plemena, která se chovají v ČR. Nejrozšířenější plemeno masného skotu u nás je Charolais, v plemenné knize Českého svazu chovatelů masného skotu je zapsaných asi 6000 krav, lze očekávat, že i počet jeho zástupců na výstavě bude dominovat. Nejmladší jsou v ČR plemena Shorthorn, Texas longhorn, Parthenaise a Aubrac, která byla oficiálně uznána teprve na podzim loňského roku.

Pátek 24. června organizátoři věnovali chovatelům dojného skotu a prasat. Vedle holštýnského skotu se v Brně představí i český strakatý skot. Sobota patří chovatelům ovcí a koz, mimo komentované přehlídky program zpestří i mezinárodní mistrovství ve stříhání ovcí a ukázky zpracování vlny. Neděle je vyhlášena jako Den chovatelů koní.

Brněnskou národní výstavu chtějí zemědělci využít také k propagaci českých zemědělských produktů. Gurmány potěší program „Česká kuchyně“, s ukázkami úpravy masa, osvědčených receptů, ochutnávek mléčných výrobků. Produkty českých farmářů zájemci naleznou i ve stáncích značky Klasa a na Zemědělském jarmarku.

Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky se na brněnském výstavišti uskuteční 23. - 26. června 2011. Zaujme celkovou plochu přes 19 tisíc metrů čtverečních.

 

Libor Popela

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   5  6
  7  8  910111213
14151617
2122232425
282930    
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN