BVV chystá na rok 2012 nový veletrh, Franchise Meeting Point

Brno, 14. června 2011 (MEDIAFAX) - Společnost Veletrhy Brno připravuje nový veletrh pod názvem Franchise Meeting Point, uskuteční na začátku března 2012. Výstaviště o tom informovalo na své webové prezentaci.

business_1_250

Jak výstaviště sdělilo, jedním z nejpodstatnějších nových trendů na evropském, stejně jako na českém trhu je proces koncentrace, tedy vytváření nákupních a distribučních aliancí, sítí a kooperací. Kromě nich se však začínají čím dál tím více uplatňovat podnikatelské systémy, jakým je Franchising.

Tato metoda podnikání umožňuje zůstat samostatnými a přitom využívat výhod, jaké mají jen velké a většinou nadnárodní společnosti, především v oblasti centrálních nákupů, marketingu, IT a v dalších oblastech.

"Trh České republiky nabízí stále ještě velký prostor a dostatečnou tržní kapacitu pro nové franchisové sítě. Poptávka po franchisingu stoupá z roku na rok, protože tento způsob podnikání přináší mnoho výhod, je bezpečnější a přináší relativně vysokou rentabilitu vloženého kapitálu," uvedl vedoucí komunikace brněnského výstaviště David Pokorný.

Jak dále sdělil, většina podnikatelů ve sféře malého a středního podnikání hledá informace o možnostech a alternativách svého dalšího rozvoje, pomoc při řešení problémů, úspěšné příklady, nové myšlenky nebo nabídky a partnery pro další spolupráci.

"To vše chce nabízet veletrh Franchise Meeting Point, který si dává za cíl nejenom napomoci stávajícím podnikatelským skupinám, ale také vybízí k zahájení nové kariéry v podnikatelské sféře," dodal Pokorný.

Franchise Meeting Point by se měl na brněnském výstavišti uskutečnit 2. až 3. března 2012.

Libor Popela

Související články: