Na veletrhu Watenvi bude vystavovat téměř 200 firem

Brno, 24. května 2011 (MEDIAFAX) - V úterý na brněnském výstavišti začíná mezinárodní vodohospodářský a ekologický veletrh Watenvi. Jak sdělili organizátoři akce, vystavovat přijede 198 firem z 13 zemí světa. Firmy zaberou výstavní plochu o rozloze zhruba 8500 metrů čtverečních. Přihlášeni jsou významní lídři trhu jako Jihomoravská armaturka, Pumpa, Sensus Česká republika, Siemens nebo Veolia Voda Česká republika.

 

Ekologie3

Vystavující společnosti přijedou např. z Dánska, Chorvatska, Japonska, Španělska či z Itálie.

"Watenvi je jediným veletrhem ve střední a východní Evropě, který nabízí ucelenou prezentaci oboru vodního a odpadového hospodářství a dalších složek ochrany životního prostředí. Vystavovatelé prezentují nabídku současného trhu, novinky a trendy v jednotlivých oborech," uvedla marketingová manažerka akce Jana Tyrichová.

 

Pro návštěvníky budou po celou dobu veletrhu k dispozici nezávislá odborná poradenská centra, a to jak na stáncích ministerstev (životního prostředí a zemědělství), ale i Státního fondu životního prostředí, Enviwebu a Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR. Jihomoravský kraj v rámci veletrhu zase představí projekt nazvaný „Čisté povodí Svratky“. Jeho cílem je zlepšení kvality vody v brněnské přehradě.

Součástí doprovodného programu veletrhu je také ochutnávka hmyzích specialit, které šéfkuchař Petr Ocknecht připraví na stánku přímo před očima návštěvníků. Vaření na živo probíhá poslední den veletrhu 26. května v 10.00 a 11.30.

Mezinárodní vodohospodářský a ekologický veletrh Watenvi tvoří 17. mezinárodní vodohospodářská výstava Vodovody-Kanalizace a 17. mezinárodní veletrh technologií pro tvorbu a ochranu životního prostředí EnviBrno. Na brněnském výstavišti se uskuteční 24. až 26. května 2011.

Libor Popela

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...