Krajský soud v Brně poslal OP Prostějov znovu do konkurzu

Brno, 21. května 2011 (MEDIAFAX) - Krajský soud v Brně poslal znovu do konkurzu prostějovský Oděvní podnik. Vyplývá to z dokumentu v pátek zveřejněném na internetové verzi insolvenčního rejstříku. Soudkyně Bohumila Čuprová rozhodla o přeměně reorganizace v konkurz z důvodu toho, že oprávněná osoba nesestavila ve stanovené lhůtě reorganizační plán.

 

Soud_thumb

V květnu jde už o druhý významný verdikt soudu v této kauze, 13. května totiž stejný soud na základě verdiktu Vrchního soudu v Olomouci rozhodl o tom, že insolvenční řízení už nepovede soudce Jan Kozák, který ho řídil od počátku, ale právě Čuprová.

 

Kauza Oděvního podniku kvůli soudním sporům stála několik měsíců na mrtvém bodě. V polovině prosince totiž na základě žaloby největšího věřitele oděvní firmy, České spořitelny, rozhodl Krajský soud v Brně o zrušení verdiktu o konkurzu firmy z května 2010. Proti tomu se odvolal druhý největší věřitel, společnost Pyrghos Lefkos. Zastavil se proto jak plánovaný prodej výroby obleků na míru, tak areálů bývalých poboček firmy. Olomoucký vrchní soud pak na začátku dubna 2011 verdikt o zrušení konkurzu potvrdil.

Oděvní podnik je v insolvenčním řízení od 18. ledna 2010, kdy návrh na úpadek podala firma sama. Krajský soud v Brně o jejím úpadku rozhodl přesně po týdnu, insolvenčním správcem jmenoval brněnského advokáta Jaroslava Svobodu. Soudu se přihlásilo více než 500 věřitelů. Věřitelé původně upřednostnili reorganizaci firmy, kterou potvrdil i soud, reorganizační plán však nikdo nepředložil. Proto soud poslal firmu 3. května do konkurzu. Insolvenční řízení s firmou se však dubnovým verdiktem vrchního soudu opět vrátilo do fáze reorganizace.

Závazky Oděvního podniku přesáhly dvě miliardy korun, z toho 1,3 miliardy původně připadalo na trojici bank (Česká spořitelna, Raiffeisenbank a Citibank). Pohledávku Raiffeisenbanky však v květnu 2010 koupila pražská společnost Pyrghos Lefkos.

Majetek Oděvního podniku tvoří především výrobní areály, a to v Prostějově, Jeseníku, Ostravě, Uherském Hradišti, Konici, Lošticích, Uherském Ostrohu, Brodku u Prostějova a Drahanech. Firma má i skladové prostory v Prostějově a Olomouci, vlastní i rekreační objekty ve Svratouchu na Chrudimsku, v Prostějově a v Mostkovicích.

Libor Popela

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...