Stavební veletrhy zahájeny

Brno, 12. dubna 2011 (MEDIAFAX) - Celkem 1078 firem z 24 zemí přijede vystavovat na Stavební veletrhy Brno, akce na brněnském výstavišti odstartovala v úterý. Brány výstaviště se zavřou v sobotu 16. dubna.

 

stavebni.vel

Expozice zaberou plochu o rozloze přes 48 tisíc metrů čtverečních. Vystavovatelé letos využijí celý pavilon P (10 000 metrů čtverečních), který nahrazuje dříve používané pavilony B, C, D, E. Dále jsou obsazeny pavilony A, F, V a všechny vhodné volné venkovní plochy. Mezi vystavovateli nechybí firmy např. z Belgie, Dánska, Finska, Polska, Rakouska, Španělska či z USA nebo z Velké Británie.

 

Zvýrazněnými tématy jsou celosvětově atraktivní témata energeticky úsporného stavění, úspor energií, alternativních zdrojů energií a vytápění. Všechna témata zaštítí souhrnný název Green Building. Energeticky úsporná řešení budou prezentována jak na stáncích jednotlivých vystavovatelů, tak i v odborném doprovodném programu, který organizátoři už tradičně připravují s odbornými asociacemi a partnery veletrhu.

Po dvou letech, kdy se stavební stroje prezentovaly na veletrzích v Paříži a Mnichově, se v celé své kráse představí i na brněnském výstavišti. Stavební stroje se budou prezentovat na volných plochách P, Z a A. Půjde o více 100 vystavovatelů, kteří své exponáty rozloží na výstavní ploše o rozloze zhruba pěti fotbalových hřišť.

stavebni_veletrhy

Součástí Stavebních veletrhů Brno je i odborný doprovodný program, díky kterému se zájemci mohou dozvědět aktuální informace ze všech oborů stavebnictví a technického zařízení budov. Za všechny lze jmenovat například seminář Systémy TZB pro budovy s téměř nulovou spotřebou energie, konferenci Energie v budovách a komplexech budov, nebo Bezbariérové užívání staveb z pohledu právních předpisů a technických norem. Nejnovější poznatky související s mosty se pak návštěvníci dozvědí na tradičním mezinárodním symposiu Mosty 2011. Také už tradiční praktické ukázky protipovodňových opatření budou probíhat v bazénu před pavilonem Z. Novinkou je salon obchodních příležitostí Kontakt – Kontrakt 2011, který je další možností pro vystavovatele a návštěvníky veletrhu, jak se představit potenciálním zákazníkům.

Stavební veletrhy se na brněnském výstavišti uskuteční od 12. do 16. dubna 2011. Zahrnují 16. mezinárodní stavební veletrh IBF a 12. mezinárodní veletrh technických zařízení budov SHK. Souběžně se Stavebními veletrhy Brno se uskuteční i Mezinárodní veletrh interiéru a bydlení Mobitex, Mezinárodní veletrh investic, podnikání a rozvoje v regionech Urbis Invest a Mezinárodní veletrh komunálních technologií a služeb Urbis Technologie.

Libor Popela, foto: BVV

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN