Elektro veletrh Amper zahájen

Brno, 29. března 2011 (MEDIAFAX) - Na brněnském výstavišti začal dnes mezinárodní veletrh elektrotechniky a elektroniky Amper, v Brně se akce uskuteční vůbec poprvé. Brány výstaviště se zavřou v pátek 1. dubna. Na akci se představí zhruba 600 vystavovatelů z více než dvou desítek zemí světa.

 

Zarovka

Oproti předchozím ročníkům přibylo vystavovatelů ze zahraničí, zejména ze sousedních zemí jako Rakousko, Slovensko či Německo, což "dává veletrhu Amper nový rozměr," jak sdělili organizátoři. Pokud jde o jednotlivé tematické oblasti veletrhu, přibylo více firem prezentujících solární technologie.

 

Na akci se představí řada významných firem, např. ABB, ČEZ, Elcom, Jablotron Alarms, Siemens, Quittner & Schimek nebo REC Solar Germany. Na specializovaném souběžném veletrhu optické a fotonické techniky – Optonika 2011 se pak představí společnosti jako Dioptra Turnov, Lintech, MediCom nebo Podnikatelské centrum Rumburk.

Doprovodný program veletrhu se skládá především z odborných konferencí a seminářů. Návštěvníci se mohou těšit například na konferenci Ceny energií v ČR a SR za účasti ministrů průmyslu a obchodu z obou zemí, nebo na konferenci Energie pro budoucnost.

Amper letos organizátoři doplnili také o výstavu elektromobilů, kde se mimo jiné představí společnost Tesla Motors se svým roadsterem. Na Amperu bude mít premiéru i robot Advee. Organizátoři v rámci veletrhu už tradičně uspořádají také soutěž o nejpřínosnější exponát veletrhu Zlatý Amper.

Letošní, 19. ročník veletrhu Amper se na brněnském výstavišti koná od 29. března do 1. dubna 2011. Veletrh bude mít statut hostující akce, což znamená, že pořadatelem zůstává Terinvest, spolupracujícím subjektem, pronajimatelem výstavních hal a dodavatelem technických služeb jsou Veletrhy Brno. Poslední ročník veletrhu Amper se uskutečnil loni na výstavišti v pražských Letňanech. Výstavní plochu přes 31 tisíc čtverečních metrů tehdy obsadilo 705 vystavovatelů z 21 zemí. Veletrh navštívilo téměř 50 tisíc návštěvníků.

Libor Popela

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...