Čtyři jarní veletrhy navštívilo přes 40 tisíc lidí

Brno, 14. března 2011 (MEDIAFAX) - Čtveřice veletrhů, které na brněnském výstavišti po čtyři dny oslovovaly především rodiny s dětmi, rybáře a modeláře, dorazilo více než 40 tisíc návštěvníků. Na brněnském výstavišti se od čtvrtka 10. března konaly veletrhy Prodítě, Itea, Modelář a také výstava Rybaření. V prvních třech dnech prošlo branami výstaviště 32 892 návštěvníků, mezi nimi 224 zahraničních z devíti zemí.

 

veletrh-deti

Letos se expozice veletrhu Prodítě přesunuly do většího pavilonu V, což zvýšilo přehlednost nabídky. V pátek se uskutečnila Školkiáda 2011 aneb přehlídka dovedností dětí z mateřských škol a v sobotu měla na pódiu premiéru soutěž Rodina má talent. V neděli se konala setkání dvojčat a celý doprovodný program vyvrcholil kouzelnickou show a dětským karnevalem. V další části pavilonu V na ploše přes 60 metrů čtverečních probíhal po celé čtyři dny úspěšný pokus o nový český rekord ve skládání obrázků z víček od PET lahví. Moravskou výstavní premiéru měly historické kočárky a doplňky z muzea Babiččiny kočárky v Kutné Hoře stejně jako hry a hlavolamy z IQ parku Liberec.

 

Se zájmem návštěvníků se setkala premiérová soutěž Top exponát veletrhu, v níž rozhodovalo anonymní hlasování na internetu. V konkurenci 29 přihlášených exponátů zvítězily tři české výrobky. Nejvíce hlasů získala originální prostorová stavebnice Toy to Toy ze zdravotně nezávadného pěnového polyetylénu od společnosti Malý Génius. Druhé místo patří kolekci dětského oblečení Choco od firmy Farmers.CZ a třetí softshellové bundě pro maminku, která nosí dítě při v šátku či ergonomickém nosítku, a to od společnosti Rehana Ježková Angel-Wings.

Výstava Rybaření se opět stala dostaveníčkem rybářů z České republiky i Slovenska. Svou nabídku jim představili výrobci a dodavatelé a největší importéři rybářských potřeb na český trh, opět nechyběly ani cestovní kanceláře specializované na rybářskou turistiku. Expozice se vrátily do samostatného pavilonu F. O zážitky ze sportovního rybolovu se s návštěvníky v rámci doprovodného programu podělil Milan Rozsypal a do tajů fotografování pod vodní hladinou je zasvětil Zdeněk Mauric. Poprvé se do doprovodného programu zapojil National Geografic a premiéru měly také rekordní rybí trofeje ze sbírek Marka Jasinskiho a Josefa Boháče.

Také na výstavě Rybaření se poprvé hlasovalo o nejlepší exponát. Nejvíce hlasů a titul Top exponát výstavy získal kaprový speciál Century Sportcarp II, který si společnost Sportcarp Vápeník a Šaravec nechala vyrobit v Anglii přímo pro potřeby českého trhu.

Osmý veletrh Prodítě se konal na celkové ploše 3539 metrů čtverečních a představil nabídku dětského zboží 100 vystavujících firem ze tří zemí. Třinácté výstavy Rybaření se zúčastnilo 70 firem, které na celkové ploše 2357 metrů čtverečních prezentovaly sortiment rybářských potřeb. Tradiční brněnské projekty poprvé doplnily dva hostující veletržní projekty - veletrh hraček a her Itea, který již 23 let probíhá v podzimním termínu v Praze, a zcela nový veletrh Modelář.

(Libor Popela, foto: Itea)

Související články:

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF