Modernizace Bosonožského náměstí pokračuje

Brno, 27. února 2024 - Městská část Brno-Bosonohy dlouhodobě hledá financování dalších dvou etap rekonstrukce Bosonožského náměstí. Jedná se o jednu z největších investic městské části. Jako možná finanční vzpruha by mohla posloužit dotace z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Rada města Brna v únoru schválila podání žádosti z tohoto dotačního programu, konkrétně z programu modro-zelené infrastruktury na zhruba 10 milionů korun.

d1110 vizualizace-1 mc bosonohy

Modernizace náměstí je finančně náročná, proto už od počátku projektu byla stavba rozdělena na tři etapy. Ta první je v procesu výstavby. V případě schválení financování a následné výstavby dalších dvou etap by se místní konečně dočkali kompletní modernizace celého náměstí, na kterou čekají desítky let.

„Jsme moc rádi, že se nám po zhruba čtyřech měsících práce podařilo žádost připravit, získat kladné stanovisko Agentury ochrany přírody a krajiny a následně žádost odeslat příslušným orgánům. V tuto chvíli zatím čekáme, jestli se nám dotaci podaří získat. Jedná se o zhruba 10 milionů korun. Město Brno nám přislíbilo přispět dalšími 4 miliony korun. Zbylých necelých 5 milionů korun doplatíme z našeho rozpočtu,“ uvedl starosta MČ Brno-Bosonohy Martin Černý (KDU-ČSL).

Bosonožské náměstí má jedinečný podlouhlý tvar a z příjezdové strany návštěvníky vítá socha sv. Jana Nepomuckého a na druhém konci socha sv. Floriána. Právě tyto dvě sochy bude spojovat promenádní osvětlený chodník v celkové délce 350 metrů.

„V rámci druhé etapy dojde k rekonstrukci a předláždění chodníků, upravíme terén a odstraníme starou kamennou zídku. Náměstí doplníme novými podzemními kontejnery na tříděný odpad. Obnovení a očištění se dočkají nejen památníky padlým ale i stará pumpa na vodu. Součástí poslední třetí etapy bude rekonstrukce schodiště a původní betonovou dlažbu chodníků nahradíme žulovými kostkami. Vznikne zde také nové dětské hřiště. Celé náměstí rovněž doplníme zelení,“ uzavřel starosta Černý.

Vizualizace: MČ Brno-Bosonohy


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...