Brno-střed má novou metodiku pro udělování vyhrazeného parkovacího stání

Brno, 22. ledna 2024 - Koncem roku 2023 připravila městská část Brno-střed novou metodiku pro udělování vyhrazeného parkovacího stání pro držitele průkazu ZTP a ZTP/P. Ta nabyla platnosti začátkem letošního roku. Hlavním cílem změny je zpřehlednění procesu přidělování oprávnění a objektivního posouzení stavu žadatele.

parkovani invalida zttp

MČ Brno-střed disponuje pouze omezeným množstvím těchto parkovacích míst, které v mnoha ulicích nedokáže pokrýt potřeby zde žijících spoluobčanů. V některých částech, jako je například historické centrum, je parkování regulované a je velmi obtížné pak vyhovět žádostem o toto parkovací místo.

„Je důležité, aby se vyhrazená parkovací místa vyčlenila pouze v případech, které jsou zásadní pro zdravotní stav žadatele. Chceme také předcházet zneužívání, a proto odborná komise, která se skládá z lékařů i zástupců veřejnosti, pečlivě posuzuje případ od případu. Při posouzení žádosti komise vždy vychází pouze z relevantních dokumentů, které jsou dodány žadatelem, například lékařský posudek od specialistů,“ uvedl radní MČ Brno-střed Pavel Studeník (KDU-ČSL), který má i jako předseda sociální a zdravotní komise v gesci přidělování vyhrazeného parkovacího stání pro ZTP a ZTP/P.

„V nové metodice se snažíme zpřehlednit způsob přidělování vyhrazeného parkovacího stání s důrazem na transparentnost procesu a objektivně posoudit zdravotní stav žadatele. Vyhrazené parkovací místo se neuděluje ani neprodlužuje automaticky, vždy je potřebný odůvodněný nárok. Bohužel vyhrazené místo nemůže dostat každý žadatel, a už vůbec to není cesta, jak se dostat k parkovacímu místu v přeplněných lokalitách naší městské části,“ uzavřel Studeník.

Foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...