Od Anthroposu do Nového Lískovce vznikne podél silnice chodník

Brno, 9 prosince 2023 - Přípravy na další úspěšný projekt z hlasování participativního rozpočtu pokračují. Rada města Brna vybrala zhotovitele projektové dokumentace chodníku, který povede podél silnice od Anthroposu do Nového Lískovce. Podklady dodá za 340 000 korun bez DPH společnost adopos group, s. r. o.

chodnik listy detail

Projektová dokumentace chodníku do Nového Lískovce by měla být hotova v létě 2024. „Vybuduje se chodník podél existující silnice mezi zastávkami MHD Anthropos a Lesní. V současnosti existuje na místě pouze úzká, prošlapaná pěšina, kterou místy ještě zužují rostoucí keře. Nový chodník naváže na dlážděnou trasu, jež ale nyní končí 50 metrů za zastávkou Lesní,“ přiblížil záměr radní pro oblast participace Filip Chvátal.

Nově bude vydlážděn úsek dlouhý přibližně 840 metrů. Jelikož cesta povede kolem silnice Pisárecká, nemusí se už řešit umělé osvětlení. Zhotovitel má zároveň spolupracovat s Brněnskými vodárnami a kanalizacemi, Brněnskými komunikacemi i společností STAREZ-SPORT, aby projekt nijak nekolidoval s dalšími plánovanými činnostmi v lokalitě.

Zdroj: TIS MMB, foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...