Další Brňané mohou získat dotaci na využití srážkové vody

Brno, 28. srpna 2023 - Dotační program Podpora využití srážkové vody byl poprvé vyhlášen v květnu roku 2019. Doposud v něm bylo vyhověno 117 žadatelům, kterým bylo vyplaceno 1 699 000 korun.

vodni kapky destova voda

V letošním roce byla zatím poskytnuta dotace v celkové výši 72 000 korun 5 žadatelům. Dnes Rada města Brna doporučila zastupitelům schválit příspěvek na další zrealizované projekty. „Po důkladné kontrole žádostí nyní získají dotace na využití srážkové vody v celkové výši 60 tisíc korun další tři žadatelé. Finance budou využity na akumulaci srážkové vody určené pro zalévání zahrad brněnských rodinných domů," uvedl náměstek Jaroslav Suchý.

Nové žádosti je možné podávat elektronicky prostřednictvím programu Grantys na stránkách brno.grantys.cz až do 31. října. Bližší informace jsou uveřejněny na webu ekodotace.brno.cz.

Zdroj: TIS MMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...