Brno podpoří ekologickou výchovu i oživení vnitrobloků a nábřeží

Brno, 7. července 2023 - Chcete oživit zeleň ve vašem vnitrobloku, uspořádat akci u nábřeží řeky nebo šířit osvětu v ekologických tématech? Město Brno pro vás už několik let vypisuje dotační tituly a nejinak tomu bude i letos.

mesto vnitroblok dum

„V letošním roce jsme upravili podmínky u dotačního programu na podporu oživení zeleně ve vnitroblocích. Nově je navýšena maximální částka poskytované dotace, a to z 250 na 300 tisíc Kč. Reagujeme tak na ceny materiálů a energií, které jsou oproti minulým rokům vyšší. U dalšího programu – na podporu ekologické výchovy – každoročně měníme jeho téma. Letos padla volba na předcházení vzniku odpadů. Těším se na projekty zaměřené na bezobalové hospodářství, koncept RE-USE, správné recyklování apod. Poslední titul, do kterého se mohou od září hlásit zájemci, je na oživení nábřeží,“ uvedl náměstek primátorky města Brna pro oblast životního prostředí Jaroslav Suchý.

Rada města Brna nedávno schválila upravené podmínky výše zmíněných dotačních titulů. Žádosti o příspěvek budou moci zájemci podávat od 15. září do 31. října 2023. Maximální výše dotace činí u programu Vnitroblok 300 tisíc Kč, u programu Nábřežít 25 tisíc Kč a u titulu Ekovýchova 100 tisíc Kč.

O celkové výši prostředků na dotace bude rozhodovat prosincové Zastupitelstvo města Brna. Lhůta pro rozhodnutí o úspěšnosti žádostí je stanovena na březen 2024.

Zdroj: TIS MMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...