Street party Minská open 2023 bude největší od svého vzniku

Brno, 30. května 2023 – V pátek 23. června se pro dopravu uzavře dopravní tepna Žabovřesk – Horova/Minská. Důvodem je, aby se právě toto území dlouhé bezmála 1,5 kilometrů proměnilo na pár hodin v koridor zábavy, ale také dobrého jídla a pití místních žabovřeských firem.

festival lide oslavy

Uzavření lokality začne chvíli před začátkem tak, aby mohla být akce slavnostně v 17 hodin zahájena a zábava mohla pokračovat do sobotní druhé ranní hodiny. Letos organizátoři rozsah street party upravili a k celé akci se připojil i prostor fotbalového hřiště FC Svratka. Organizaci celé akce městská část svěřila do rukou svého Společensko-kulturního centra Rubín, p. o.

„Poslední street party Minská OPEN – Veselé prázdniny, proběhla v Žabinách v roce 2019, pak přišla pandemie covidu a výstavba II. etapy VMO Žabovřeská, díky které nebylo možno získat patřičná povolení a realizovat dopravní omezení území v rozsahu, který je pro tento formát akce potřeba. Zkrátka, museli jsme si všichni tak trochu počkat. A o to víc se na letošní ročník těšíme, vždyť při tom posledním navštívilo akci přes 30tisíc návštěvníků,“ uvedl starosta MČ Brno-Žabovřesky Filip Leder (KDU-ČSL).

Specifikem této exteriérové akce je, že je pro návštěvníky zdarma a organizačně i programově ji plně pokrývá sama městská část. Akce probíhá ve zcela jedinečné symbióze obce s místními podnikateli, kteří mají prodejnu v lokalitě Minská a Horova, nebo s těmi, kteří mají v Žabovřeskách sídlo firmy, případně zde vlastní zde nemovitost. Celé akce se podnikatelé účastní a nabízí tak skutečný mix chutí, vůní a drinků, které si jen člověk může přát. Nutno podotknout, že právě místní příslušnost je jednou z trvalých podmínek možnosti prodeje na této akci.

„Program akce se při letošním ročníku hodně orientoval směrem ke specifickým potřebám jednotlivých cílových skupin, které se v průběhu oněch výjimečných 10 hodin na akci prolnou. V. ročník street party Minská OPEN nabídne program na třech místech. Hlavním místem zábavy od začátku až do samého konce, je prostor u radnice naší městské části na Horově. Zde vyroste hlavní podium a na travnaté ploše se vystřídají aktivity pro děti s večerním překvapením pro všechny. Místem s bohatou nabídkou aktivit pro děti a druhým podiem je fotbalové hřiště FC Svratka. Na Burianově náměstí u kapličky bude třetí místo, které návštěvníci nesmí minout. I zde se mohou těšit na hudební i pohádkový program. Ovšem právě zde, zhruba v polovině trasy street party, bude díky posezení ve stínu kapličky sv. Václava hlavní sedící a konzumační zóna a o zábavu se zde jistě postará i přenosový vůz a hostesky generálního partnera akce, HITRÁDIA City Brno,“ přibližuje programové schéma akce Leder.

Veškeré informace pro návštěvníky, rezidenty a prodejce, jsou uveřejňovány na webových stránkách zabovresky.cz


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...