Slavné kino Lucerna po digitalizaci za 3,5 milionu korun znovu otevře ve čtvrtek

Brno, 12. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Po digitalizaci za tři a půl milionu korun obnoví ve čtvrtek provoz slavné kino Lucerna v Minské ulici v Brně-Žabovřeskách. Kinosál, který promítá od roku 1915, je nejstarším na Moravě a druhým nejdéle hrajícím kinem v Česku, řekl v pondělí starosta Žabovřesk Marek Šlapal. "Od čtvrtka začneme v sále promítat ve zkušením provozu, slavnostně pak kino znovu otevřeme v úterý 20. prosince, " řekl starosta. Náklady na digitalizaci vyčíslila radnice místní části Žabovřesky na necelých tři a půl milionu korun. Dalších 850 tisíc korun si pak vyžádaly opravy průčelí historického kinosálu.

lucerna250

Kino Lucerna je majetkem statutárního města Brna, to je svěřilo k provozování radnici v Žabovřeskách. Zaměřuje se na diváky, kterým nevyhovuje prostředí multikin a vyhledávají proto klidnější a také levnější sály. "Zachováním Lucerny jsme zachránili důležitý fragment historie naší čtvrti," prohlásil starosta Šlapal. Dodal, že po digitalizaci sálu poskytne kino divákům alternativní a levnější filmovou nabídku. "Budeme mít možnost nabídnout levnější představení školám, důchodcům a studentům. Sál využijeme i k přednáškám a společenským akcím," plánuje starosta. K úplné spokojenosti chybí provozovatelům kina ještě generální oprava střechy. "Peníze na ni se pokusíme zajistit v dalších letech," dodal starosta.

Jiří Nováček, foto: Kino Lucerna

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...