Na neudržované stezce mezi Líšní a Podolím proběhl Mikulášský úklid

Brno, 6. prosince 2022 – Do údržby lesní stezky mezi Líšní a Podolím se v sobotu pustili dobrovolníci. Stezku očistili od náletových dřevin, bahna a listí. Stane se tak schůdnější a bezpečnější pro chodce i cyklisty. Očisty se dočkala dlouhodobě neudržovaná stezka vedoucí od konečné autobusové zastávky v líšeňském Mariánském údolí až k Zukalovu mlýnu v Podolí o délce jednoho kilometru, kterou každodenně využívá mnoho cyklistů a chodců.

uklid lisen dobrovolnici mc brno lisen

 „V posledních letech cesta zarůstala náletovými dřevinami, nevzhledným plevelem a bahnem. Úzké úseky vytvářely nebezpečné situace, kdy docházelo ke střetu cyklistů s chodci, což bylo impulsem problém údržby řešit,“ říká líšeňský zastupitel Michal Chaloupka (KDU-ČSL).

Mezi obecní úklid za účasti dobrovolníků z Podolí a Líšně spočíval především v odstranění náletových dřevin, očisty asfaltu od bahna a listí. „Předchozí vedení Podolí nemělo dostatečnou vůli, aby se údržba stezky provedla, neboť jsou zde složité vlastnické poměry a navíc se zde střetávají tři katastrální území. Jsem moc rád, že jsme se po letech dohodli a společně provedli údržbu, která povede k větší bezpečnosti,“ říká místostarosta Podolí Petr Čandrla (Podolí srdcem).

V následujících dnech budou probíhat dočišťovací práce za spolupráce Podolí a města Brna. Podolí bude na stezce dvakrát do roka provádět údržbu, tak aby se podobný scénář již neopakoval.

Foto: archív MČ Brno-Líšeň


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...