Moravské náměstí se do listopadu promění na moderní a svěží park

Brno, 12. března 2022 - Moravské náměstí v centru Brna se vrátí k přírodě. Současná asfaltová křižovatka chodníků uspořádaná do pěticípé hvězdy nabídne po rekonstrukci atraktivní veřejný prostor k odpočinku, hře i zábavě vhodný pro všechny věkové skupiny. Přibude kavárna, vodní plocha s fontánou, závlahový systém s dešťovou vodou, dětské hřiště a místo pro kulturní akce. Rekonstrukci za 131 milionů Kč provede Skanska do listopadu letošního roku.

moravske namesti skanska rekonstrukce

„Rekonstrukci jsme začali demolicí stávajících ploch a sanací podzemních pozůstatků Německého domu z 19. století,“ říká oblastní manažer Skanska František Chlup. U třinácti suterénních místností bývalého Německého domu, které statik označil jako nebezpečné, staticky zajistíme klenby, aby unesly zátěž provozu na povrchu parku.

„Kromě výstavby fontány a kavárny nás čekají úpravy zpevněných ploch, vybudování chodníků z česaného betonu, revitalizace zemin, výsadba zeleně, do nového parku přijde nový mobiliář, dětské hřiště a veřejné osvětlení včetně energosloupků. Bude vybudován kompletní závlahový systém jako prvek hospodaření s dešťovými vodami, retenční nádrže budou zajišťovat využití dešťové vody k závlaze,“ upřesnil František Chlup.

moravske namesti skanska rekonstrukce delnici


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...