Moravské náměstí se do listopadu promění na moderní a svěží park

Brno, 12. března 2022 - Moravské náměstí v centru Brna se vrátí k přírodě. Současná asfaltová křižovatka chodníků uspořádaná do pěticípé hvězdy nabídne po rekonstrukci atraktivní veřejný prostor k odpočinku, hře i zábavě vhodný pro všechny věkové skupiny. Přibude kavárna, vodní plocha s fontánou, závlahový systém s dešťovou vodou, dětské hřiště a místo pro kulturní akce. Rekonstrukci za 131 milionů Kč provede Skanska do listopadu letošního roku.

moravske namesti skanska rekonstrukce

„Rekonstrukci jsme začali demolicí stávajících ploch a sanací podzemních pozůstatků Německého domu z 19. století,“ říká oblastní manažer Skanska František Chlup. U třinácti suterénních místností bývalého Německého domu, které statik označil jako nebezpečné, staticky zajistíme klenby, aby unesly zátěž provozu na povrchu parku.

„Kromě výstavby fontány a kavárny nás čekají úpravy zpevněných ploch, vybudování chodníků z česaného betonu, revitalizace zemin, výsadba zeleně, do nového parku přijde nový mobiliář, dětské hřiště a veřejné osvětlení včetně energosloupků. Bude vybudován kompletní závlahový systém jako prvek hospodaření s dešťovými vodami, retenční nádrže budou zajišťovat využití dešťové vody k závlaze,“ upřesnil František Chlup.

moravske namesti skanska rekonstrukce delnici


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...