Kašnu na Moravském náměstí napustili mimořádně o měsíc dříve

Brno, 16. dubna 2024 - Po několikaměsíční přestávce je opět v provozu fontána na Moravském náměstí. K napuštění takzvaného brněnského moře došlo letos o téměř měsíc dříve než obvykle. Fontána tvoří jednu z hlavních dominant parku na Moravském náměstí a patří mezi oblíbené návštěvnické atrakce.

kasna-moravak foto mc brno stred

„Kašnu na Moravském náměstí obvykle napouštíme až v květnu. Letos jsme ji spustili už v dubnu, protože nám to umožňovalo počasí a také jsme vyhověli přání veřejnosti. Fontánu je možné naprogramovat podle teploty vzduchu. Dokáže vytvořit vodní jezero, má řadu větších a menších trysek, vodní mlhu pro osvěžení v parných dnech a večer díky podsvětlení hladiny vytváří krásnou atmosféru,“ sdělil Vojtěch Mencl (ODS), starosta městské části Brno-střed, jež má park ve správě.

Před samotným spuštěním kašny, která pojme až 40 metrů krychlových vody, se uskutečnila údržba. Pracovníci čistili například povrchy nebo vodní trysky. Počítá se s tím, že kašna bude v provozu až do podzimu. V zimě pak na místě vodního prvku opět vyroste kluziště, které bude součástí vánočních trhů. Pracovníci připravovali pro návštěvníky nejen kašnu, ale i celý park na Moravském náměstí. Ošetřili trávníky, dosadili rostliny nebo pečovali o mobiliář včetně kruhovité lavice.

Foto: MČ Brno-střed


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...