V Brně proběhne Fórum udržitelného rozvoje

Brno, 18. srpna 2021 - Na přelomu srpna a září proběhne v Brně několik panelových diskusí v rámci Fóra udržitelného rozvoje. Organizátoři chtějí především prohloubit dialog mezi městem a soukromým sektorem. Fórum je rozděleno do dvou konferencí, kterých se může účastnit i veřejnost.

ekologie planeta

První konference je zaměřena na udržitelnou energetiku, fotovoltaiku a ekologickou dopravu ve městě. Druhá konference se zaměřuje na zeleň a vodu ve městě, budování nových parků a údržbu zeleně ve městském prostředí.

„Našim cílem je pomoci městům a soukromému sektoru započít nebo prohloubit vzájemný dialog v oblasti udržitelného rozvoje. Spolupráci mezi městy a soukromým sektorem totiž vnímáme jako obrovskou příležitost pro zkvalitnění životního prostředí i pro ekonomiku,“ uvedl Jan Šmídek, ředitel Institutu pro křesťansko-demokratickou politiku, který akci pořádá.

Nad tímto fórem převzala záštitu primátorka města Brna Markéta Vaňková a 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

„Brno se zavázalo snížit emise CO2 o 40 % do roku 2030. Tento závazek je poměrně ambiciózní, ale nechceme ho jen splnit, ale výrazně překonat. K dosažení tohoto cíle je zcela zásadní spolupráce se soukromými firmami i jednotlivci. Proto se snažíme firmy motivovat a podporovat. Před rokem a půl jsme proto představili Memorandum o spolupráci na snižování emisí CO2, připojit se a pomoci tak městu se snižováním emisí mohou firmy, ale i například veřejné instituce. K Memorandu se doposud připojilo již přes 50 subjektů. Druhou velkou výzvou je péče o městskou zeleň, její rozšiřování a hospodaření s dešťovou vodou. Proto akce, které se snaží pomoci této spolupráci v Brně velmi vítáme. Druhou velkou výzvou je péče o městskou zeleň, její rozšiřování a hospodaření s dešťovou vodou,“ uvedl Hladík.

První konference je zaměřena na Udržitelnou energetiku a ekologickou dopravu a proběhne 26. srpna, druhá konference se zaměřuje na zeleň a vodu ve městě a proběhne 2. září. Obě akce proběhnou v Hotelu Passage. Přesně časy a detailní informace o obou konferencích naleznete v přiložených pozvánkách.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...