V centru Tuřan vyroste polyfunkční dům se zdravotním střediskem

Brno, 6. července 2021 - Polyfunkční dům se zdravotním střediskem vznikne na Tuřanském náměstí. Lékaři se do něj přesunou z budovy na Rolencově, která ustoupí nové přístavbě domova pro seniory na blízké Holasecké. Nový polyfunkční dům přímo na Tuřanském náměstí bude stát místo bývalé pekárny a pošty, které ustoupí jednopodlažní novostavbě. Kromě ordinací lékařů počítá městská část i s dalšími službami například prodejnou pečiva či květin.

210630 63 polyfunkcni dum Turany foto 1

„V první fázi projektu dojde k výstavbě nového zdravotního střediska na Tuřanském náměstí. Je pro nás klíčové, aby zdejší obyvatelé měli dostupnou zdravotní péči. Teprve poté bude stará poliklinika u domova seniorů na Holásecké zbourána a na jejím místě vznikne přístavba, díky níž se domov kapacitně rozšíří. Na zhotovení projektové dokumentace přispějeme městské části 2 miliony korun,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Polyfunkční budova, kde budou lékaři nově ordinovat, bude mít plochou zelenou střechu. Kapacity objektu musí být připraveny pro pět lékařských ordinací, lékárnu, zubní laboratoř a dva obchody. V plánu jsou i další služby péče o zdraví jako jsou rehabilitace nebo masáže. Koncepce prostoru bude také konzultována s Poradním sborem RMB pro bezbariérové Brno, aby zdravotní středisko odpovídalo daným normám.

Součástí projektu je i funkční řešení parkovacích míst v těsné blízkosti budovy, a to formou regulovaného stání se závorou. Nové budou i inženýrské přípojky a okolní chodníky. Předpokládané náklady na zbudování polyfunkčního centra jsou vyčísleny na 82 milionů korun bez DPH.

„Díky vybudování polyfunkčního domu na Tuřanském náměstí budeme moci přistoupit k rozšíření kapacity domova pro seniory na Holasecké. Tento krok je potřebný k udržení kvalitní péče o seniory, kteří kvůli svému zdravotnímu stavu vyžadují nepřetržitou pozornost. Jde například o lidi s různými formami demence či vícečetnými diagnózami,“ doplnila Markéta Vaňková.

Vizualizace: architektonické studio P.P. Architects, s. r. o.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...