Na zelené střechy půjde z městského rozpočtu dalších 1,7 milionu korun

Brno, 15. května 2021 - Program na podporu tvorby zelených střech v Brně pokračuje. Brněnští radní doporučili zastupitelům poskytnout na další dokončené realizace 1,7 milionu korun. Poprvé je mezi nimi i střecha s plochou 1 000 metrů čtverečních, což je maximální podporovaný rozměr.

zelena strecha dotace

„Dotační program Zeleň střechám! je určen pro všechny, kteří chtějí zkvalitnit tepelnou stabilitu svého obydlí a žít v trvale udržitelné výstavbě. Jeho cílem je efektivní řešení hospodaření se srážkovou vodou u staveb na území města Brna,“ popsal cíle programu 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Minimální podporovaná plocha zelené střechy je 10 m², maximální 1 000 m². Maximální výše dotace na 1 m² činí 1 400 korun, nad rámec této částky jsou hrazeny výdaje spojené s pořízením statického posudku, a to až do výše 10 000 korun.

Dnes Rada města Brna doporučila zastupitelům schválit poskytnutí investičních dotací v celkové výši 1 714 000 korun na dalších 7 zrealizovaných projektů, u kterých byla řádně odevzdána závěrečná zpráva a veškeré podklady k vyúčtování dotace.

„Tyto zelené střechy mají průměrnou plochu 160 m2, jeden projekt, konkrétně bytový komplex, se ale vymyká – má plochu 1 000 m2. Poprvé tedy žadateli přispíváme v maximální výši,“ doplnil Petr Hladík.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...