Brno investuje 75 milionů do nové kanalizace a vodovodu na Tuřance

Brno, 19. února 2021 – Město plánuje rozsáhlou rekonstrukci kanalizace a vodovodu v ulici Tuřanka. Ta by měla začít v červenci a ponese s sebou úplnou uzavírku silnice, která ovlivní i trolejbusovou dopravu. Hotovo by mělo být za 21 týdnů. Rekonstrukce je koordinována s pracemi na plynovodu a stavbou trasy optického kabelu. Rekonstrukci tak bude provádět firma Přemysl Veselý stavební a inženýrská činnost s.r.o.

vodovodni potrubi silnice

„Ulice Tuřanka potřebuje zlepšit nevyhovující stav vodovodu a kanalizace. Po vybrání zhotovitele tak už nic nebrání tomu, aby lidé z této lokality měli kanalizaci s dobrými odtokovými poměry a byli co nejlépe a nejspolehlivěji zásobování pitnou vodou. Práce koordinujeme s činností plynařů a stavbou trasy optických kabelů, spolupracujeme také s Dopravním podnikem města Brna, protože rekonstrukce s sebou přinese nutné omezení trolejbusové dopravy,“ přiblížila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Z podaných nabídek se rozhodovala komise na základě kritéria kvality a kritéria nákladů. Z účastníků nakonec vyhodnotila jako nejvýhodnější nabídku firmy Přemysl Veselý stavební a inženýrská činnost s.r.o. „Společnost nám nabídla dokončení prací do 21 týdnů. Město za práci zaplatí dle nabídkové ceny bezmála 75 milionů korun bez DPH. Předpokládáme, že termín zahájení činností v ulici Tuřanka bude 1. července letošního roku,“ řekl radní pro oblast investic David Grund.

Celkem projde rekonstrukcí 306,12 metru kanalizace, 597,06 metru vodovodu, vyměněno bude 33 kanalizačních a 47 vodovodních přípojek. Práce se dotknou přibližně 200 lidí, kteří v oblasti žijí.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...