V parku Trnkova v Líšni vznikne nádrž na zachytávání dešťovky

Brno, 22. ledna 2021 – V parku Trnkova v Líšni vznikne v rámci regenerace celého prostranství speciální podzemní nádrž na zachytávání dešťové vody. Zachycená voda následně poslouží jako zdroj zálivky pro přilehlé okolí. Instalace retenční nádrže je součástí úpravy parku, která navazuje na komplexní řešení regenerace celé lokality.

dest voda kaluz

„Celkové výdaje na realizaci projektu se předpokládají ve výši 1 102 958 korun. Dotace se odhaduje na 937 514 korun, což je 85 % z celkových způsobilých nákladů. Na dofinancování projektu se bude 50 % podílet jeho nositel, tedy městská část Brno-Líšeň, zbylých 50 % doplatí město Brno. Náklady na projekt nebo struktura financování se nicméně ještě mohou změnit. Objem nádrže bude činit 20 m3,“ uvedl první náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Součástí realizace dotačního projektu jsou vnitřní úpravy technické místnosti přilehlé umělecké školy, ve které budou umístěny ovládací prvky k závlahovému systému. Budou provedeny terénní úpravy a výkopové práce potřebné k položení kanalizace, včetně jejího napojení na stávající kanalizační systém. Dále dojde k instalaci akumulační nádrže a souvisejících komponentů.

„Efektivní hospodaření s dešťovou vodou je nejen ekologické, ale také finančně šetrné. Díky retenční nádrži ušetří samospráva na zálivce parku zejména v obdobích sucha. Městská část Brno-Líšeň plánuje projekt realizovat i v případě, že dotaci neobdrží, z čehož mám velkou radost,“ dodala primátorka města Brna Markéta Vaňková.

 


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...