Ve vnitrobloku na Bakalově nábřeží vznikne 70 parkovacích míst

Brno, 19. října 2020 - Vnitroblok na Bakalově nábřeží se dočká rozsáhlé úpravy. Jejím cílem je zlepšit organizaci dopravy v oblasti, kterou kromě místních hojně využívají také rodiče žáků tamější základní školy. V lokalitě vznikne bezmála 70 legálních parkovacích míst a zvýší se i komfort pro chodce.

auto parkoviste parkovani

„Nevhodná organizace dopravy se na Bakalově nábřeží projevuje zejména v ranních hodinách, kdy do ulice vjíždí značný počet vozidel. Ta míří k místní základní škole. V ulici se poté velmi komplikovaně otáčejí. Návrh řešení bude vycházet z prověřovací studie, kterou připravily Brněnské komunikace,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Prostor vnitrobloku bude nově označený jako obytná zóna, čímž se sníží rychlost vozidel. „Pěší přístup do základní školy bude ohraničený sloupky, stávající dětské hřiště bude přístupné po navrhovaných komunikacích pro pěší. Pro vyšší bezpečnost jsou navrženy zpomalovací polštáře. Povrch parkovacích míst bude zhotoven z materiálů, které umožní vsakování vody. Podle návrhu vznikne 66 parkovacích míst, další čtyři budou pro ZTP a dvě pro motocykl,“ přiblížil plány radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Současně na ulici Polní vzniknou tzv. Kiss and Ride parkovací místa, která jsou určená k rychlému výstupu či nástupu osob. Tyto úpravy v nejvytíženějších hodinách zabrání současnému vjezdu i výjezdu z vnitrobloku. Na tento problém místní obyvatelé dlouhodobě poukazovali. Předpokládaná orientační částka za úpravu vnitrobloku dosahuje 19,7 milionu korun.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...