Na Bítešské vyroste P+R parkovací dům pro 663 aut

Brno, 12. října 2020 – Brněnští radní rozšířili seznam míst, kde má být vybudováno parkoviště typu P+R. Novou lokalitou je ulice Bítešská. „K dříve vybraným místům jsme přiřadili další, které je vhodné pro výstavbu parkovacího domu P+R. Ten by mohl vzniknout při ulici Bítešská. V současné době probíhá majetkoprávní vypořádání s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR a zároveň začínáme s přípravou projektové dokumentace pro územní rozhodnutí a stavební povolení,“ uvedl Petr Kratochvíl, radní pro oblast dopravy.

parkovaci dum bitesska

Navržený čtyřpodlažní objekt zabírá téměř celou plochu stávajícího parkoviště Bítešská a je koncipován pro 663 aut. Současné parkoviště má kapacitu 190 míst. „Vzhledem k tomu, že se v této oblasti nachází fakultní nemocnice, nákupní centrum a univerzitní kampus, očekáváme velký zájem řidičů. Dalším plusem je výborné napojení na městskou hromadnou dopravu, která zde bude brzy posílena o tramvajové spojení,“ přiblížil Petr Kratochvíl.

Z východu území bude parkovací dům vymezovat ulice Akademická, ze které je možné dopravní napojení. Jižní a západní okraj prostoru je při ulici Bítešská. Severní hranicí je pak ulice Kamenice. Náklady se předběžně odhadují na 190 milionů korun.

Z dalších P+R je nejblíže otevření parkoviště u Zetoru. Přesný termín oznámí město do konce tohoto týdne. „U připravovaného parkoviště na Šumavské byla dokončena projektová dokumentace pro územní rozhodnutí a začínáme s jejím dalším stupněm, tedy pro stavební povolení,“ dodal Petr Kratochvíl.

Další zamýšlené lokality jsou: ulice Sportovní, ulice Purkyňova, nádraží Královo Pole, Jemelkova, Akademická, Okružní a Ostravská. Zde se prověřují možnosti realizace.

Systém P+R parkovišť by mohl výrazně navýšit parkovací kapacitu ve městě. Základním principem je vytvoření parkovacích stání v lokalitách, odkud mohou lidé dál pohodlně pokračovat městskou hromadnou dopravou. Společně s rezidentním parkováním se jedná o další z kroků, jak vyřešit přetíženost dopravní sítě v Brně.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...