Rezidentní parkování se v roce 2021 rozšíří do části Žabovřesk a Králova Pole

Brno, 27. srpna 2020 – Rezidentní parkování v Brně se od příštího roku rozšíří a modré zóny přibydou v dalších ulicích. Harmonogram pro zavádění rezidentního parkování pro příští rok schválilo vedení města. Nově se v roce 2021 připojí osm oblastí placeného stání. Čtyři budou v Králově Poli a čtyři v Žabovřeskách. Na vytváření harmonogramu spolupracovaly také městské části, které specifikovaly své požadavky.

modra zona parkovani

Původní návrh zavádění rezidentního parkování počítal se zavedením sedmi oblastí. Dvě měly být v Králově Poli a Žabovřeskách a tři v městské části Brno-sever. Připomínkování městskými částmi ale podobu harmonogramu změnilo.

„Primárním požadavkem MČ Brno-sever je zavedení rezidentního parkování v problémových částech najednou v průběhu jednoho roku, aby nedocházelo k přesunu vozidel v rámci této části města. V roce 2021 to ale nebylo možné zajistit vzhledem k hustotě dopravní sítě a také v souvislosti s plánovanou rekonstrukcí Lesnické. Oblasti spadající pod Brno-sever se proto přidají až v roce 2022,“ vysvětlil radní pro oblast Dopravy Petr Kratochvíl.

Schválený harmonogram počítá s připojením oblastí v následujících termínech:

  • 28. června 2021: 2-02 Sirotkova, 2-03 Elišky Machové
  • 16. srpna 2021: 3-05 Vackova, 3-04 Poděbradova
  • 27. září 2021: 2-04 Haasova, 2-05 Záhřebská
  • 1. listopadu 2021: 3-06 Berkova, 3-07 Mojmírovo náměstí

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...