Ulice Lesnická v Černých Polích projde kompletní rekonstrukcí

Brno, 9. června 2020 – Rekonstrukci ulice Lesnická plánují brněnští radní. Nyní probíhají nezbytné přípravy, aby vytížená ulice mohla projít nutnými opravami kolejí, vodovodu, kanalizace, veřejného osvětlení nebo zastávek městské hromadné dopravy. Rekonstrukce má stát 190 milionů korun a začít by měla v roce 2021.

ulice rekonstrukce lesnicka brno

„Lesnická je důležitou a vytíženou silnicí, která si rekonstrukci zaslouží. V rámci snahy koordinovat podobné práce by zde měly společně pracovat městské firmy, jako je Dopravní podnik města Brna, Technické sítě Brno a Brněnské vodárny a kanalizace. Ulice tak projde opravou všeho v jednom termínu, tak aby co nejdříve mohla zase sloužit chodcům i řidičům. Podle odhadů by opravy mohly začít v průběhu příštího roku,“ řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Na základě smlouvy se na financování bude podílet město a Dopravní podnik města Brna. „Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 190,2 milionů korun bez DPH. Smluvní strany zajistí financování prací na svých stavebních objektech. Město tak zaplatí za kanalizaci, vodovod, odvodnění komunikace, tramvajové zastávky a výsadbu zeleně přibližně 105 milionů korun bez DPH,“ uvedl radní pro oblast investic David Grund.

Dopravní podnik města Brna plánuje v ulici rozsáhlé práce. „Rekonstrukcí projde jak tramvajová trať, tak zastávky a trolejové vedení. Počítáme také s rekonstrukcí kabelové trasy a umístěním elektronických informačních panelů. Finanční náklady na tyto práce jsou 85 milionů korun bez DPH,“ popsal generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Souběžně budou v ulici pracovat i další městské firmy. „V plánu je úprava veřejného osvětlení v celé ulici. Zastaralá svítidla na stožárech DPMB budou demontována a nahrazena patnácti novými, moderními, a především úspornými LEDkami,“ podotkl generální ředitel Technických sítí Brno Pavel Rouček.

Zapojí se i Brněnské vodárny a kanalizace. „Stávající kanalizace a vodovod jsou z dvacátých let minulého století a zaslouží si celkovou rekonstrukci. Provedením rekonstrukce dojde ke zlepšení odtokových poměrů v kanalizační síti a současně ke zlepšení stavu zásobování pitnou vodou v zájmové oblasti,“ sdělil generální ředitel Brněnských vodáren a kanalizací Jakub Kožnárek.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...