Město Brno zřídí sklad rezerv pro krizové situace

Brno, 26. března 2020 - Současná pandemie viru SARS-CoV-2 poukázala na problémy se zajištěním některých důležitých komodit, jako jsou například ochranné pomůcky pro zdravotníky a ostatní občany. Rada města Brna proto dnes odsouhlasila záměr vytvořit sklad hmotných rezerv.

sklad hmotnych rezerv

„V posledních týdnech můžeme vidět, jak málo jsme na podobné krizové stavy připraveni. V celé republice je nedostatek ochranných pomůcek a těžce se shání i v zahraničí. Pro tyto a další mimořádné případy vytvoříme centrální sklad hmotných rezerv na brněnském výstavišti. Na starost jej bude mít Odbor obrany Magistrátu města Brna, který bude důležité komodity doplňovat dle aktuální situace na trhu. Ročně pro tyto účely vyčleníme 2 miliony korun. Zásoby bude možné využít na základě rozhodnutí bezpečnostní rady města Brna, a to i mimo období krizového stavu,“ upřesnila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

V současné době má Odbor obrany MMB ve svém rozpočtu vyčleněno na opatření a nákupy prostředků k překonání krizového stravu 2,11 milionu korun. Výdaje potřebné k překonání epidemie koronaviru zcela jistě tuto částku překročí a budou po skončení nouzového stavu předloženy voleným orgánům města. „Zřízením skladu budeme potřebný materiál nakupovat centrálně, koncepčně prostřednictvím věcně příslušného odboru,“ doplnila Markéta Vaňková.

Ve skladu najdou místo například osobní ochranné prostředky, dezinfekční prostředky, lůžka, lůžkoviny a další komodity.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...