Město učinilo další krok k výstavbě nového bazénu za Lužánkami

Brno, 3. června 2019 – Město Brno učinilo další krok k výstavbě nového bazénu za Lužánkami. Brněnští radní 29. května schválilii materiál týkající se vydání změny Územního plánu města Brna. Poslední slovo budou mít v červnu brněnští zastupitelé. V tomto roce by mělo být vydáno stavební povolení pro výstavbu nového 25metrového bazénu (s menším, polovičním bazénkem pro děti), který má doplnit Městský plavecký stadion Lužánky. V plánu je také rozšíření komplexu o akvapark.

plavecky bazen novy luzanky

Odbor územního plánování a rozvoje Magistrátu města Brna zajistil zpracování návrhu změny územního plánu a jeho projednání, a proto může být materiál týkající se vydání předmětné změny předložen k projednání na červnovém zasedání Zastupitelstva města Brna.

„Poptávka po možnostech plavání v Brně dlouhodobě převyšuje kapacitní možnosti nynějších bazénů. Parametry nového bazénu jsou navrženy tak, aby splňoval veškeré náležitosti závodní pětadvacítky. Po jeho dokončení bude v Brně možné uspořádat i velké mezinárodní závody, protože nový bazén může sloužit jako rozplavbový,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Nový bazén bude mít dostatečně široké dráhy (2,5 m), jako je tomu u stávajícího 50metrového bazénu. Předpokládané investiční náklady se pohybují kolem 140 milionů Kč bez DPH.

„Stanovisko krajského odboru životního prostředí vyloučilo významný vliv změny v územním plánu na evropsky významnou lokalitu nebo ptačí oblast soustavy NATURA 2000. Změně plánu a stavbě nového bazénu tedy nestojí nic v cestě,“ dodal radní pro územní plánování Filip Chvátal.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...