Názvy nových brněnských ulic připomenou matematika i textilní továrnu

Brno, 1. června 2019 – Šest nových názvů ulic navrhli brněnští radní ke schválení zastupitelstvu. Nové názvosloví se týká městských částí Brno-střed, Tuřany, Brno-sever a Řečkovice a Mokrá Hora. Městská část Brno-střed doporučila zavést dva nové názvy ulic, a to ulička Kurta Gödela pro uličku spojující Pekařskou a Husovu, a Vlněna pro objekty, které vznikají v prostoru bývalé textilní továrny.

brno ulice

„Těší mě, že jsme vzdali hold dalšímu z významných brněnských rodáků, jednomu z nejvlivnějších myslitelů 20. století, geniálnímu matematiku a logikovi. Brněnští školáci ale mají zaděláno na chyták při diktátech, protože kromě Uličky Václava Havla přibude ulička Kurta Gödela,“ uvedla primátora Markéta Vaňková.

Hned tři ulice, které vznikly novou výstavbou, navrhlo k pojmenování zastupitelstvo městské části Brno-Tuřany. Z jeho návrhů vybrala Pracovní skupina ty, které jsou v souladu s užívanými pomístními názvy: U Radaru, Ke Špici a Grunty. Pro novou ulici v průmyslové zóně u letiště byl pak vzhledem k jejímu umístění zvolen název Aviatická.

Na pomezí městských částí Brno-sever a Řečkovice a Mokrá Hora se výstavbou nových domů prodloužila ulice Habrová. Radní dnes na základě požadavku městských částí schválili pojmenování prodloužení stávající ulice Habrová až po ulici Borovou. Celá ulice tedy dál ponese název Habrová.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...