Rekonstrukce Údolní skončila, nabízí tišší provoz i bezbariérové zastávky

Brno, 6. května 2019 – Rekonstrukci vodovodů a kanalizace, odhlučnění tramvajové trati, umístění trakčních stožárů, které slouží také pro uchycení veřejného osvětlení, úpravu zastávek nebo obnovu chodníků a povrchů silnice včetně jejich odvodnění. To všechno zahrnovala oprava Údolní ulice, která trvala celý rok a která právě skončila. 

asfalteri delnici silnice rekonstrukce kojatky

Ulice bude od května v režimu předčasného užívání, město ji převezme v červenci. Přidružené opravy v Lerchově ulici pak potrvají až do ledna příštího roku.

„Jsem velmi ráda, že oprava končí a podařila se podle našich představ. Ulice je kompletně nová a konečně také průjezdná, což velmi uleví jak dopravě, tak možnostem parkování v celé oblasti. Děkuji obyvatelům, že tak náročnou akci vydrželi a měli trpělivost. Teď si mohou užívat méně hlučnou tramvajovou linku i bezbariérové zastávky,“ vzkázala primátorka města Markéta Vaňková.

Spoluinvestorem stavby byl Dopravní podnik města Brna. Ten spojil plánovanou městskou opravu kanalizace a vodovodu s rekonstrukcí tramvajové trati na téměř kilometrovém úseku.

„Zastávky Všetičkova a Heinrichova se díky rekonstrukci přeměnily na bezbariérové. Zejména pro lidi s pohybovými potížemi, seniory, ale i maminky s kočárky se tím pádem zvýšil komfort při cestování touto lokalitou. Pro obyvatele je pak podstatné to, že doprava v ulici bude méně hlučná a speciální rohože budou lépe bránit také šíření vibrací,“ uvedl radní pro oblast investic David Grund.

Dopravní podnik stály opravy 81,3 milionu korun, město zaplatilo za opravy 87,5 milionu a dalších 10,6 milionu korun za chodníky a parkovací místa. Už nyní se plánuje rekonstrukce další části ulice směrem k Husově, začne ale nejdříve za dva roky.

„Stavba se podařila v podstatě bez komplikací, a kromě nutného prodloužení kanalizace směrem k Úvozu, které vyšlo přibližně na milion korun, i bez větších vícenákladů. Děkujeme obyvatelům celé oblasti za trpělivost, snažili jsme se jim co nejvíce vycházet vstříc a řešit i jejich konkrétní požadavky. Radost nám pak udělal třeba děkovný dopis od paní ředitelky z mateřské školy,“ zhodnotil rok trvající opravu ulice stavbyvedoucí René Stávek ze společnosti Firesta.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...