Lávka pod hradem Veveří bude do konce října uzavřena kvůli rekonstrukci

Brno, 10. září 2018 – Kompletní výměna poškozených dřevěných nosníků lávky pod hradem Veveří u Brněnské přehrady v Jihomoravském kraji začala 10. září a potrvá do konce října. Podnik Lesy České republiky tak dokončí rekonstrukci lávky za téměř 2,8 milionů korun.

lavka veveri lesy cr

Lávku postavil podnik Lesy České republiky v roce 2007. Dřevokazné houby a vlhko však stavbu poškodily a bylo třeba ji rekonstruovat. První etapa začala loni. „Vyměnili jsme dřevěné dubové části včetně podélníků a příčníků,“ uvedl Dalibor Šafařík, ředitel Krajského ředitelství Lesů ČR v Brně.

Druhá etapa začala v pondělí 10. září. „Také letos jsme čekali na konec letní sezóny, abychom minimálně omezili provoz během letních prázdnin. Už nyní je vstup na lávku částečně omezený, žádáme tedy o pochopení a respektování omezení,“ dodal Šafařík.

I během rekonstrukce se návštěvníci k hradu dostanou. Tak jako dříve půjdou asi sto metrů po silnici a pak po lesní pěšině. Lávka získala v roce 2007 ocenění v soutěži Stavba Jihomoravského kraje.

Foto: Lesy ČR


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...