Lávka v Králově Poli zkrátí cestu a v Líšni zajistí chodcům bezpečí

Brno, 5. dubna 2023 - Infrastruktura pro pěší dojde zlepšení na dvou místech v Brně. Brněnští radní schválili investiční záměry na vybudování lávky pro pěší přes Jedovnickou ulici v Líšni. Druhá lávka povede přes Ponávku v Králově Poli a bude zbudována souběžně s rekonstrukcí železniční stanice.

lavka lide chodci

Správa železnic připravuje rozsáhlou rekonstrukci královopolského nádraží a její součástí bude i prodloužení podchodu pod stanicí. „Tuto část rekonstrukce bude na základě smlouvy financovat Brno. Na podchod se napojí nový chodník a lávka přes Ponávku, která spojí Myslínovu ulici s přednádražním prostorem, kde se nachází uzel městské hromadné dopravy. Stavbu budeme koordinovat se Správou železnic, která by měla začít s rekonstrukcí ve druhé polovině letošního roku,“ podotkl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Celkové prodloužení pro pěší bude dlouhé asi 36 metrů a široké 3,5 metru. Chodník bude dlážděný s řádným vsakováním vody, lávka bude splňovat parametry protipovodňových opatření. Plánovaný rozpočet je 28,6 milionu korun.

Postupně se rozrůstající čtvrť Nové Vinohrady se dočká lávky přes Jedovnickou, která ji bezpečně spojí s Líšní. „Lávka bude sloužit bezmotorové dopravě – tedy chodcům a cyklistům – a bude zcela bezbariérová. Celkově by měla být 50 metrů dlouhá a alespoň 4 metry široká. Výška průjezdního prostoru bude minimálně 4,8 metru. V rámci tohoto záměru vznikne také adekvátní veřejné osvětlení,“ doplnil Petr Kratochvíl.

Samotné technické řešení bude navrženo v dalších stupních projektové dokumentace. Nyní bude probíhat příprava, realizace by měla proběhnout do roku 2025. Hodnota projektu byla předběžně vyčíslena na 35 milionů korun.

Zdroj: TIS MMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...