Brňané mohou v sobotu vyrazit sázet nový les u Staré dálnice

Brno, 17. října 2019 – Lesy České republiky připravují na sobotu 19. října v rámci celostátní akce Sázíme lesy nové generace Den za obnovu lesa. Sázet se bude v katastrálním území města Brna v lokalitě Stará dálnice, autobusová zastávka.

sazeni stromu verejnost

„Kůrovcová kalamita se nevyhýbá ani Brnu, proto zveme všechny, aby v tento den přišli v co nejhojnějším počtu, přiložili ruku k dílu a svou účastí vyjádřili podporu společnému úsilí obnovit naše lesy a vytvořit les pro XXII. století. Věříme, že společně v tento den vysázíme tisíce nových stromků pro další generace. Máme pro vás připraven také doprovodný program přímo v lese,“ uvedla Petra Packová z brněnského krajského ředitelství Lesů ČR. 

Práci v lese si může vyzkoušet každý. Připravené budou lokality pro sázení stromků, ale také pro úklid klestu či likvidace staré oplocenky. Lesníci budou mít pro všechny návštěvníky připravené nářadí a pomůcky.

Kromě hlavní náplně dne, výsadby lesních dřevin, budou připraveny další aktivity, jako je např. lesní pedagogika pro nejmenší, měření ležícího dříví, měření stojících stromů, plánování v lesnictví a občerstvení. Všechna pracoviště a stanoviště budou soustředěna do jedné lokality.
Parkování bude na přípojce ze Staré dálnice na Žebětínskou (49°11'55.425"N, 16°30'59.209"E) s vjezdem pouze od Žebětínské, kde budou navigační a informační tabule.

A jak se na akci dostat? „Ideálně využijte MHD, a to autobusů č. 50 a 52, které odjíždějí ze zastávky Zoologická zahrada nebo Kohoutovice, hájenka v opačném směru. Akce bude probíhat od 10 hodin do 16 hodin, můžete tedy přijít dopoledne nebo i odpoledne. Nezapomeňte na pevnou obuv a vhodné oblečení, neboť v lese pracujeme za každého počasí,“ řekla Packová.

Každý, kdo zasadí stromky, dostane od Lesů České republiky upomínkový předmět a na dotazy o lese a lesnictví veřejnosti ochotně odpoví lesníci v infostánku.


Související články: