Lávku pod hradem Veveří čeká rekonstrukce, do podzimu bude zúžená

Brno, 6. května 2018 – Dřevěná lávka pod hradem Veveří u Brněnské přehrady je od května zúžená kvůli chystané podzimní druhé etapě rekonstrukce i kvůli bezpečnosti. Vlhkost a dřevokazné houby lávku narušily, proto se začalo s její opravou.

LAVKA hrad veveri lesy cr

„Po loňské výměně dřevěných dubových částí lávky včetně podélníků a příčníků nás letos po skončení turistické sezóny čeká výměna nosných trámů a povalového chodníku. Zejména kvůli bezpečnosti jsme od května lávku zúžili a žádáme veřejnost o respektování tohoto nezbytného opatření,“ upozornil Dalibor Šafařík, ředitel Krajského ředitelství Lesů ČR v Brně.

Podle něj práce potrvají od 10. září do konce října. Během oprav bude lávka uzavřena. „Nyní vybíráme ve veřejné zakázce dodavatele,“ uvedl Šafařík.

Lávku v roce 2007 postavily a nyní ji spravují Lesy ČR. I letos začne rekonstrukce po skončení turistické sezóny. Za obě etapy oprav podnik zaplatí 3,3 miliony korun.

Foto: Lesy ČR

 


Související články:

Jaké příslušenství byste měli používat pro svůj vůz

Jako majitel vozidla víte, že je důležité udržovat vozidlo v dobrém stavu. Nejenže díky tomu váš vůz vypadá hezčí, ale také pomáhá udržovat jeho bezproblémový provoz. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je používání autopříslušenství.