V Kníničkách vyroste do roku 2020 domov pro tři desítky seniorů

Brno, 23. dubna 2018 - Devatenáct bytů pro zhruba třicet dva seniorů vyroste v Kníničkách na místě bývalého areálu VUT. Jeho výstavbu schválili na svém posledním zasedání brněnští radní. Kníničská lokalita Dolní Louky bude po zbourání bývalého areálu VUT nově využita podle objemové zastavovací studie ateliéru Chybík + Kryštof associated architects.

domov pro seniory kninicky

„Vznikne na ní domov pro seniory, mateřská škola a ParaCENTRUM Fenix,“ uvedl první náměstek primátora Petr Hladík. Dům pro seniory je navržen v podobě dvou dvoupodlažních objektů. Uvnitř budou jedno- a dvoupokojové byty upravené pro komfortní bydlení seniorů i zázemí pro komunitní soužití: společenská místnost s kuchyňkou a WC.

Mezi domy vznikne pobytový vnitřní dvůr a jednopodlažní víceúčelový pavilon, který dává příležitost ke konání různých kulturních a společenských akcí nebo jen ke každodennímu setkávání obyvatel. K dispozici budou také podzemní garáže. Celý objekt bude bezbariérový.

„Cena vzejde na základě projektové dokumentace. Předběžné náklady jsou vyčísleny na 52,5 milionů korun. Finance na stavbu máme zajištěny. Půjde-li vše podle plánů, mohli by senioři začít obývat novostavbu před koncem roku 2020,“ doplnil Petr Hladík.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...