V Komíně připravují univerzitu třetího věku i umělecké kurzy pro seniory

Brno, 26. prosince 2017 - Studijním program s názvem Naše zahrádka zahájí v září 2018 v brněnské městské části Komín činnost pobočka Univerzity třetího věku Mendelovy univerzity. „Chceme tak studium přiblížit k domovům našich seniorů,“ uvedla starostka Komína Milada Blatná.

kurzy kresleni senior mc brno komin

Studijní program Naše zahrádka bude zaměřený na zahradnická a zemědělská témata. Přinese blok dvanácti přednášek, které budou věnované tématům spojeným s péčí o zahradu. „Odborníci Mendelovy univerzity v Brně se budou například věnovat pěstování drobného, skořápkatého ovoce či vinné révy a představí také jejich méně známé druhy. Zaměří se na trávy a trávníky nebo pěstování okrasných rostlin, včetně jejich šlechtění a biologické či chemické ochrany,“ popsala Milada Blatná s tím, že studium bude probíhat v prostorách komínské základní školy na Pastvinách.

Další projekt, který městská část Brno-Komín připravuje, je Umělecká škola pro seniory. „Chceme využít toho, že zde máme Gymnázium Křížkovského a jeho základní uměleckou školu. Rádi bychom ve spolupráci se ZUŠ gymnázia a s využitím dotace připravili nabídku jejího absolutoria seniorům,“ vysvětlila starostka. Komínští důchodci tak dostanou možnost absolvovat například kurzy hudby, kreslení nebo keramiky.

Kromě toho se městská část Brno-Komín zapojila do projektu Jihomoravského kraje Audit family friendly community (obec přátelská rodině). Díky němu vznikne dokument, který popíše, jaké potřeby a přání lidé v Komíně mají, a zároveň zmapuje, jaké možnosti (finanční, prostorové atd.) má městská část. Ta navíc díky projektu může dosáhnout na dotace na některé aktivity, kromě jiného také na Univerzitu třetího věku a kurzy pro seniory na základní umělecké škole. „Rádi bychom také více zapojili občany, kteří o to budou stát, do chodu městské části,“ doplnila Blatná.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...